Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Qeveria dhe mediat po sulmojnë teoritë e konspiracionit

Qeveria dhe mediat po sulmojnë teoritë e konspiracionit

dje në EenVandaag sulmi ka filluar në teoritë e konspiracionit. Të paktën kjo është stigma që është e mbërthyer në analizat e lajmeve që mund të çojnë në njohuri të ndryshme nga ato që publikohen nga mediat. Një numër i ekspertëve flasin këto ekranet me shtrembërimet përkatëse dhe lidhjen e këtyre teorive me, për shembull, genocidin në Ruandë midis Hutus dhe Tutsis. Do të kishte qenë teori konspirative që shkaktuan këtë gjenocid. Jo, nëse lidhjet e tilla bëhen, porta e digës! Një ekspert francez në fushën e hedhjes poshtë të teorive të komplotit vjen me lidhje të tilla të këqija, por nuk kalon asnjë argument i bindshëm. Gjuha e trupit dhe qëndrimet e qeshura të menaxherit të perceptimit Pieter Jan Hagens nga EenVandaag duhet të mbështesin stigmën negative kur ai flet me një eksperte holandeze që përfundon teoritë e konspiracionit. Në të njëjtën kohë, ekspertët me pamje serioze dhe të sinqertë duhet të forcojnë "rrezikun e mendimit të konspiracionit". Është e qartë se shteti ka frikë nga vetë-mendimi i njerëzve. Sulmi ndaj të rinjve përdoret për këtë arsye shumë vështirë. Sepse rinia ka të ardhme.

A është kjo një paralajmërim i një sulmi ndaj të rinjve? A do t'i shohim mësuesit, mediat dhe qeveritë të hyjnë në presion social ndaj fëmijëve? A do ta shohim atë ..

Të gjitha aksionet 7
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër