Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Bie mbi 7e transportues enë në botë Hanjin kërcënon logjistikën globale

Bie mbi 7e transportues enë në botë Hanjin kërcënon logjistikën globale

Disa faqe kanë raportuar një kolaps ekonomik të afërt në ditët e fundit. Ndoshta ju filloni të ndjeni pak skenarët e dënimit dhe ndjeni se nuk do të jetë aq shpejt përsëri. Megjithatë, ka sinjale të ashpra që çojnë në përfundimin se raft është me të vërtetë jashtë tani. Kështu ngrihet transporti Hanjin i kontenierëve të Koresë së Jugut dhe kështu sulmon faqen e internetit zerohedge.com. Bankat nuk janë më të gatshme për të financuar kompaninë. Kjo do të thotë se numri 7 në renditjen botërore të transportuesve të kontejnerëve të anijeve vjen në një ndalesë virtuale, sepse ajo nuk mund të përmbushë detyrimet e portit dhe kostot e transportit. Duke qenë se rrjeti global i transportit është në fakt linja kryesore e transportit të mallrave në mbarë botën, është e krahasueshme me një gjakderdhje arteriale të logjistikës në të gjithë botën.

de website Lajme Xander vjen me një listë të qartë të stuhive financiare që kemi zbritur, me të cilat ata në të vërtetë bëjnë të njëjtat vëzhgime që bëra kur bëra një turne të lajmeve të sotme. Për të filluar, ata e përshkruajnë problemin që del si rezultat i falimentimit të Hanjinit [quote] Portet në Shangai (Kinë), Valencia (Spanja) dhe Savannah (SHBA) kanë mohuar aksesin në anijet Hanjin sepse ata kanë frikë se kompania nuk mund të paguajë detyrimet e portit. Në portin e Singaporit, Hanjin Rome u kap nga një kreditor. Në brigjet e Kalifornisë, të paktën tre anije të mëdha kontejnerësh nga Hanjini janë duke pritur me gatishmëri për atë që do të ndodhë tani. Në vitet e fundit, transportimi i kontejnerëve dhe ngarkesave me anije ka rënë ndjeshëm, si rezultat i së cilës normat e mallrave janë shkatërruar dhe shumë transportues kanë qenë në telashe. Transporti i një kontenieri këmbë 40 nga Shangai në bregun perëndimor të SHBA-së kushton 2010 $ 2000, -, tani vetëm $ 596, -. Dorëzimi i mallrave në bordin e anijeve të Hanjin është në pritje për javë dhe ndoshta edhe muaj. Për shkak se kompania është kaq e madhe, një reaksion zinxhir kërcënon të dëmtojë seriozisht linjat e furnizimit me Evropën dhe Amerikën, me pasoja potencialisht të mëdha për ekonomitë tona tashmë të brishta.

de website Rtkcom njoftoi dje pasdite se Deutsche Bank nuk i jep arin fizik klientëve të saj. Pra, çfarë? Epo, është ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër