Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Thyerja: sulmi ndaj Mark Rutte mezi e pengoi!

Thyerja: sulmi ndaj Mark Rutte mezi e pengoi!

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/twitter.php në linjë 106

Nëse do të kisha qenë një gazetë e Mediave kryesore të Rrjetit dhe do ta hapja me këtë kokë, e gjithë Holanda ishte në trazirë dhe ju menjëherë e keni besuar atë. Po të kisha shtuar edhe një tregim që Prokurori Publik do ta mohonte, por se Mark Rutte me të vërtetë iu nënshtrua kërcënimeve për jetën jihadisten do të sulmohen dhe do të thonë diçka si "AIVD ka indikacione shumë të qarta se Mark Rutte do të bëhej objektivi i një sulmi", Atëherë ju me siguri do të besoni atë. Kështu funksionon. Ajo që thotë gazeta është e vërtetë. Çfarë lajme radio transmeton përmes altoparlantit tuaj çdo orë është e vërtetë. Ajo që zëri i zjarrtë i lexuesve të lajmeve ju sjell për lajmet televizive është gjithashtu e vërtetë. Njerëzit mesatarë nuk pajtohen se agjencitë e shtypit, gazetat, radioja dhe televizioni mund të publikojnë kolektivisht një histori të bërë.

Për shembull, sot të gjithë mediat raportojnë kolektivisht se një sulm ndaj Geert Wilders do të ishte planifikuar. Raportet e Telegraaf [Quote] Wilders ka - sipas deklaratave të tij - dëgjuar për arrestimin e Koordinatorit Kombëtar për Counterterrorizëm dhe Siguri në NCTV, por ai nuk dëshiron ta konfirmojë këtë. Një zëdhënës i NCTV thotë se "për sigurinë e tij asnjëherë nuk bëhen njoftime për natyrën dhe shtrirjen e kërcënimit ndaj Wilders". Një zëdhënës i Prokurorisë Publike na tha se askush nuk është i mbërthyer ose është në paraburgim sepse ai po planifikonte një sulm ndaj Wilders. Zgjedhja për Geert Wilders është, natyrisht, një kohë e prapambetur. Roli i tij është të nxisë islamofobinë. Roli i tij është gjithashtu të luajë viktimën e mundshme. Fakti që ai gjithashtu kishte për të lidhur të drejtën ekstreme ndaj ndjenjës kundër Evropës, me "efekt anësor" më shumë vota për partitë e rregullta (sidomos D66), është pjesë e lojës.

Megjithatë, nëse sillni një histori të tillë, ju nuk duhet të mbani vetëm një histori. Së shpejti do të marrim një raport të plotë, duke përfshirë fotografinë dhe dosjet kriminale të një bande siriane (xhihadisti nëse dëshiron). Nuk mund të jetë edhe një gjyq sham me të gjitha llojet e provave të fabrikuara. Nëse bën diçka, duhet ta bësh mirë. Gjithçka duhet dhe do të bëhet për të aplikuar dyfishimin e George Orwell në një mënyrë të qartë. Ne kemi nevojë për prova se ka xhihadistë që kërcënojnë jetën në vendin tonë. Kjo shërben për dy qëllime. Duke vepruar kështu, ju fshehni faktin se Holanda mbështet fshehurazi këta xhihadistë dhe nuk di se si t'i gjurmojë ata kur të udhëtojnë në Siri ose kur të kthehen. Ne e dimë si t'i ndjekim ato papritmas kur ata të kthehen nga udhëtimi në shkollë dhe të ecin me armë ruse (të tilla si terroristi belg i cili kreu një sulm mbi muzeun hebre në Bruksel). Se Kalashnikovi ishte gjithashtu shumë i rëndësishëm për të përmendur, sepse kjo gjithashtu krijon imazhin se këta rebelë sirianë janë të armatosur nga rusët. Sa çmendur e doni? Perëndimi mbështet rebelët sirianë. Perëndimi i armaton ato. E përsëris atë për rekordin.

Kemi të bëjmë këtu me forma shumë agresive të propagandës. Ju duhet dhe do të besoni se ka xhihadistë të cilët fshehurazi i shpëtojnë vëmendjes së shërbimeve sekrete dhe kthehen me Kalashnikovët. Si është e mundur që ata të mund të monitorohen në kthim dhe jo më parë? Ne kemi një sapun të ri, domethënë sulmin e pretenduar për Geert Wilders. Cili është qëllimi?

 • Ne si holandezë duhet të jemi paksa të zellshëm ndaj muslimanëve në vendin tonë dhe kjo vlen edhe për vendet e tjera të Evropës Perëndimore.
 • Duhet të besojmë se antisemitizmi po rritet (sulmi në Bruksel).
 • Nuk duhet ta kuptojmë se Evropa ka dyert e hapura dhe se luftëtarët e Sirisë po udhëtojnë vonë (dhe po kthehen).
 • Duhet të mendojmë se po kthehen me armë ruse.
 • Ne duhet të pajtohemi me masat e policisë së shtetit ("siguria").

Unë nuk do të bëj parashikime të motit, por parashikimet e propagandës. Parashikimi: Në javët e ardhshme, luftëtarë potencialisht të rrezikshëm të Sirisë do të arrestohen në të gjithë Evropën. Dikush tashmë është arrestuar për Wilders, siç lexojmë në të Mesazhi i telegrafit sot. Do të ketë një rritje në masat e sigurisë kundër kërcënimit (të dukshëm) të xhihadistëve të kthyer (si mund të shkojnë atje?). Do të ketë gjithashtu një skedar të gjërë të dikujt që donte ta vriste Geert Wilders. Kjo gjithashtu do të çojë në një padi dhe një bindje. Xhihadisti i tmerrshëm do të marrë gjithashtu një dënim me burg. Gjithashtu aeroplan bombardues një gjykim do të zhvillohet në Muzeun Judenj në Bruksel. Nga ky sulm në Bruksel do të shfaqet edhe më shumë sham në media, por lexuesi i vëmendshëm do të zbulojë se asgjë nuk është e qartë. Megjithatë, ajo do të sillet si e vërtetë. Për këtë, do të ngrihet një cirk i madh mediatik, me një numër të madh të ekipeve të kamerave dhe makinave satelitore. Për shkak të kësaj rritje mbresëlënëse të medias, shumica e popullsisë do të mendojnë "Nëse ka kaq shumë gazetarë dhe stacione televizive të pranishme, duhet të jetë e vërtetë."Ju nuk do të merrni për të parë se njerëzit do të jenë të pijshëm koktej diku në brendësi të Argjentinës pas dënimit të tyre.

A mund të bëhet e çmendur? A është propaganda aq e keqe sa ai i çmendur Martin Vrijland që insinuates? E lë këtë gjykim tek ju. Nëse vazhdoni të besoni gjithçka që Mediat kryesore të Rrjedhjes munden për ju, kjo do t'ju kursejë shumë mendime. Pse duhet ta lodhesh gjithashtu? Mos mendoni se ku janë mediat. Asnjë model piramidale në kokën tuaj. Do të jetë pak më mirë. "Ata mendimtarët e çuditshëm të konspiracionit shohin fantazma pas çdo artikulli."Hup, në punë dhe mos qaj!

Lista e lidhjeve burimore: Telegraaf.nl

Të gjitha aksionet 415
468 ad
paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405


paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405
9 Comments

 1. Duke u kthyer në punë dhe jo duke u bezdisur?
  Unë me të vërtetë nuk kam kohë për këtë!
  Tani ka tenis në televizion. Së shpejti do të ketë Wimbledon, Tour de France dhe kampionatet botërore të futbollit në Brazil! Sidomos gratë atje janë shumë të mirë dhe të gatshëm në lidhje me meshkujt evropianë ...

  • me të vërtetë dhe më pas pushime të këndshme. Ndërkohë, pak para pushimit veror, disa më shumë ligje po gjuhen nëpër dhomë me fuqi edhe më të madhe për shtetin,
   por natyrisht në interes të luftës kundër terroizmit.

 2. Ka shumë të tilla lajme të "keq-konsideruara" në telegraaf.nl dhe nu.nl:

  Grabitja e armatosur në Veprim
  mo 02 qershor 2014, 12: 41
  http://www.telegraaf.nl/binnenland/22691536/__Gewapende_overval_op_Action__.html
  Nga stafi ynë redaksional
  Dy burra të armatosur sulmuan një degë të Veprimit në De Meeten në Roosendaal të hënën në mëngjes. Hajdutët kishin një pistoletë, një thikë kasap dhe një thikë.
  Kjo është ajo që raporton Dichtbij.nl. Burrat hynë në dyqan rreth orëve 8.00 dhe mbyllën punonjësit e kompanisë në dhomën e sigurt. Një nga anëtarët e stafit u plagos lehtë.
  Kalimtarët - duke dëgjuar zhurma dhe zhurma në dyqanin e mbyllur ende gjatë grabitjes dhe paralajmëruan policinë. Agjentët kapën njerëzit në akt, pas së cilës ata u kapën dhe u arrestuan ".

  E pra, një armë pune me dorë ose AK47 është me vlerë më shumë se përmbajtja e plotë e Action Roosendaal, apo jo? Por logjika MBO e gjerë është duke u zgjeruar, sepse në Dichtbij.nl thuhet:

  Grabitje të armatosur në Veprim në De Meeten, personeli u mbyll [foto + update]
  02 Qershor 2014 Nga Arno de Natris, kryeredaktor
  http://www.dichtbij.nl/roosendaal/112/artikel/3560424/gewapende-overval-op-action-op-de-meeten-personeel-opgesloten-fotosupdate.aspx

  "ROOSENDAAL - Dy burra bastisën dyqanin e Veprimit të De Meeten të hënën në mëngjes. Policia ka qenë në gjendje të marr shpejt palën. Raiders hynë në zonën e Veprimit në GoStores, me adresë në Rucphensebaan, rreth orëve 8.00. Anëtarët e stafit të dyqanit janë mbyllur në bastisje. Nëse diçka është kapur ende nuk dihet. Dyqani nuk ishte ende i hapur. Një dritare është thyer. Më shumë informacion do të pasojnë.
  Update: policia njofton më shumë detaje në fund të mëngjesit. Një nga anëtarët e stafit u plagos lehtë nga dhuna e grabitësve. Policia u paralajmërua sepse njerëzit dëgjuan duke bërtitur në afërsi të dyqanit. Një kamion që erdhi në ngarkim dhe shkarkim u la pa mbikëqyrje dhe prandaj agjentët vendosën të shihnin brenda. Në atë moment dy grabitës qëndruan në dyqan. Ata u mposhtën dhe u arrestuan. Hajdutët kishin një pistoletë, një thikë kasap dhe një thikë. Shtatë punonjës u mbyllën në dhomën e sigurt nga grabitësit. Shoferi i kamionit u plagos lehtë. Ai duhej ta godiste dhe u ankua për dhimbje në qafë. Punonjësit e tjerë u liruan me tronditje. Slachtofferhulp është thirrur për personelin. Kush dy autorët janë të panjohur. Edhe pse ata janë të mbërthyer, ata nuk duan t'i tregojnë policisë asgjë rreth identitetit të tyre. Për shkak se ata ishin kapur në akt, nuk kishte asnjë pre."

  ... .. A do të kishte ndonjëherë një pre në Veprim?

  Robert
  -
  Robert M. Stockmann - RHCE
  Inxhinier rrjeti - Specialist UNIX / Linux
  crashrecovery.org [Email mbrojtur]

  • @rmstock

   Me mjeshtëri atë propagandë, dua të them se grabitja.
   8.00 Në mëngjes ende nuk ka shumë njerëz në veprim, mendoj.

   Grabitja e tërë si (dhe kjo do të ndodhë gjithnjë e më shumë në të ardhmen) vënë në skenë me disa të papunë me prejardhje arabe që kanë disa të holla për këtë dhe çfarë agjentë AIVD.

   Kjo nuk mund të kontrollohet nga qytetari.
   Duhet të ketë një trup, një trup borgjez që mund të kontrollojë këtë lloj absurditeti me fuqi të gjera.

   Edhe një i huaj të papunë ose vmbo arsimuar Holandezi di se mbante një grabitje, nëse një argjendar në Deurne ose një degë të Veprimit vetëm 99,99% e dështimit në fjalë të tjera 0,01% e suksesit me të gjitha kamerat, policisë aftësitë zbuluese, etj ( Zbulimi i televizorit kërkohet)!

   Nga rruga, funny ?? ???? ???? se nuk ishte degë e Aldi apo AH por e "Veprimit".
   Whats në një haha ​​emrin.

 3. @MENSEN

  Pikërisht ajo që Martin thotë në paragrafin e fundit: "A mund të bëhet e çmendur? A është propaganda aq e keqe sa ai i çmendur Martin Vrijland që insinuates? E lë këtë gjykim tek ju. Nëse vazhdoni të besoni gjithçka që Mediat kryesore të Rrjedhjes munden për ju, kjo do t'ju kursejë shumë mendime. Pse duhet ta lodhesh gjithashtu? Mos mendoni se ku janë mediat. Asnjë model piramidale në kokën tuaj. Do të jetë gjithçka pak më mirë ... "

  Unë do të shtoja njerëzit më të mirë:
  Mos u shqetësoni për të ardhmen e fëmijëve tuaj apo për diktaturën e ardhshme fashiste që mbesat tuaja të mbijetojnë ose të jetojnë në të vërtetë!
  Njerëzit "1984" nga Georg Orwell - nëse doni të dini apo jo - ka qenë një kohë e gjatë ....AL LONG ....

  I kërkoj çdo një (= të gjithë) japin këshilla të mira për disa të doni të bëni: japin door..Zegt fjalën ... Tregojuni fëmijëve tuaj ... vënë atë nga nipërit tuaj.

  Facebook // Email // Twitter // Flyer faqen e Martin Vrijland nga ..

  ps Një demonstrim i madh masiv u mbajt në SHBA në 16 në maj. A keni parë apo dëgjuar ndonjë gjë në mediat tona të respektuara (= gënjeshtra)?
  shih: http://tellmenow.com/2014/05/massive-group-marching-on-washington-to-remove-obama/

  Unë gjithmonë them të gjithë së bashku në Hagë, (qytet i bukur prapa duf duhnen)! Por jo Malieveld, ose vetëm të kthehet Binnenhof brenda jashtë.
  Me 1 milion qytetarë shumë të motivuar, kjo duhet të ketë sukses.

  A mund të bëjë për atë që ne kemi messed up në maj 5 1945, burracakëria, frika dhe mbi të gjitha para se, unë mendoj se, nga injoranca. Edhe pse Ne (e) derlanders janë me të vërtetë njerëz të vakët, në përgjithësi atëherë hej !! ???? ????

 4. SPanje vazhdon të protestojë Mbreti i ri familjes mbretërore.
  Lajmet e NOS janë minimale në raportimin për këtë.
  Pasi ata janë shumë bujar, ju e dini se Bill Berger vendosur për të përshpejtuar (fashist) BE, ku në fund të gjitha monarkitë duhet të shkojnë për të siguruar se ndjenjat nacionaliste të zhduket vendin.

  Shihni bvoaom:

  http://www.youtube.com/watch?v=YYgpWs9Ia_8

 5. Këto ishin qartë dy xhihadistë me prejardhje holandeze që planifikuan të sulmonin mbretëreshën ...
  Ata ishin atje për të ngarkuar çaj dritat ....

  E cila në vetvete nuk është një ide e tillë e çmendur ....

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër