Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

U-turn Donald Trump para dhe pas zgjedhjeve

U-turn Donald Trump para dhe pas zgjedhjeve

Në videon më poshtë mund të shihni se sa pjesë të mëdha të mediave alternative kanë shikuar në Donald Trump. Pas emërimit të tij si president dhe pas të gjitha kundërshtimeve, Trump do të duhej të pajtohet me të ashtuquajturin 'shtet të thellë' (i quajtur edhe Neocons) dhe kjo do të ishte arsyeja pse ai tani është bërë kaq luftarak. Mund të jetë koha që njerëzit të kuptojnë se politika nuk ka vlerë shumë më të madhe se një opera sapun në TV; koha për t'u zgjuar vërtet! Nuk është aspak se ata janë aktorë kryesorë si Ronald Reagon dhe Arnold Schwarzenegger që kanë bërë një punë të madhe në politikën amerikane. Politika është një subjekt në të cilin duhet të keni dy modus operandi. Në fushën e dukshme ju jeni aktori që ka për t'i shitur njerëzit një imazh të caktuar dhe mbani fjalime me të cilat ju bindni njerëzit e atij imazhi; në fushën e padukshme ju kërcejnë tubave të shtet i vërtetë i thellë dhe jo 'shteti i thellë' që tani është rrëmbyer në mediat e kontrolluara (të kontrolluara). shtet i vërtetë i thellë është ajo e Romës dhe linjat e gjakut aristokratik (faraonik). Politikanët më të mirë të aktorit vijnë nga ky grup i gjakmarrjes. I ashtuquajturi ndryshim nga Donald Trump, i cili është formuluar në videon më poshtë, nuk është asgjë më shumë se senafri pas vaktit. të dy për si na Në zgjedhje u përpoqa t'u tregoj lexuesve se nuk do të kishte rëndësi kush do të fitonte në zgjedhjet amerikane.

Zgjedhjet nuk kanë të bëjnë ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër