Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Hollanda dëshiron që një referendum të largohet nga BE, Forumi për Demokraci, NEXIT

Hollanda dëshiron që një referendum të largohet nga BE, Forumi për Demokraci, NEXIT

Hollanda dëshiron që një referendum të largohet nga BE në formën e një NEXIT! Të paktën kjo është ajo që është angazhuar Forumi për Demokraci i Thierry Baudet. Në 1 qershor 2015 forumi u themelua nën udhëheqjen e Thierry. Në 19 nëntor 2015 Thierry Baudet, Jort Kelder dhe Arno Wellens u paraqitën në Dhomën e Përfaqësuesve për të kërkuar një hetim parlamentar për futjen e euros. Ndërkohë, forumi natyrisht ka bërë një emër dhe famë me referendumin kundër marrëveshjes së asocimit me Ukrainën, mbështetur nga Geenstijl. Të gjithë e dimë se shoqata e aktorëve në Hagë nën udhëheqjen e Mark Rutte ka bërë gjithshka të mundshme për të injoruar rezultatin e këtij referendumi. Prandaj, Forumi për Demokraci ngriti një padi kundër shtetit holandez nëpërmjet 29 Prillit 2016 do të thoshte thirrje. Këtë javë, Gjykata e Rrethit të Hagës dha shtyrjen e shtetit holandez deri në qershorin e 22 për të dalë me një përgjigje në thirrjet e Forumit për Demokraci. Kjo është një datë e mrekullueshme, sepse kjo është saktësisht 1 ditë para datës në të cilën voto BREXIT dhe rastësisht ditëlindjen e deputetit britanik Jo Cox, i cili u vra, por për të cilin nuk kemi parë kurrë një trup të shtrirë në imazhe. Le ta mbajmë atë që kjo datë është thjesht rastësi.

Unë kurrë nuk kam qenë një promotor i referendumit kundër Marrëveshjes së Asociimit. Jo për shkak të faktit se ajo është me të vërtetë një konventë përbindësh që me të vërtetë ishte gjë tjetër veçse një integrim të traktatit të Ukrainës me BE-në, por kryesisht për shkak se No kampi bëri asnjë përpjekje për të adresuar abuzimet aktuale. Pse shteti holandez nuk akuzohet për rolin e tij në grushtin e shtetit perëndimor në qeverinë e tanishme përmes abuzimeve serioze. Pra, ishte me goditje të mprehtë në popullin e tyre sluipschutters, të punësuar nga të njëjtët njerëz që formuan qeverinë e re. Për shembull, ka pasur bashkëpunim të hapur me të Neonazistët. Pra, pavarësisht ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër