Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Video provë, Zaanse vloggersrel me aktorët e vënë në skenë nga PowNed?

Video provë, Zaanse vloggersrel me aktorët e vënë në skenë nga PowNed?

Në tim artikuj të mëparshëm Unë argumentoja se trazirat në zonën e Zaanse të Poelenburg ndoshta u vunë në skenë për të futur legjislacion të ri dhe më të rreptë. Protagonistët Ismail Ilgun dhe reperi Boef dukej papritmas jashtë bluve për t'u njohur, por kur panë kanalet e tyre të YouTube, panë një seri filmash të pakuptimtë që ndonjëherë kishin më shumë se njëqind mijë shikime ose më shumë. Ismail Ilgun do të detyrohej popullaritetin e saj për angazhim të mirë ndaj lagjes? Por nuk ka shumë pak imazhe për të zbuluar, nga të cilat një popullaritet i tillë mund të rritet. Videoja përmban pak më shumë se bërtitja budalla në hapësirë ​​dhe të rinj të revoltuar që tregojnë sjellje rebele. Ajo që është vërejtur veçanërisht është qëndrimi i djemve ndaj policisë dhe drejt një anëtari të këshillit të komunës së Zaandamit. Ismail Ilgun tregoi imazhet e një djali që qëndronte në një makinë policore dhe të djemve që talleshin me policinë me gjeste boksi dhe provokime të tjera. Kjo i dha atij dhe miqve të tij kohën kryesore me Jeroen Pauw. Rapper Boef ishte i kalibrit të njëjtë dhe përdorte tekste të tilla si ofendimi i një detektivi me tekstin "Unë jam ndyrë e bija". Kjo gjithashtu u bë një hype e tërë mediatike, gjatë së cilës ministri RTL Latenight Jeanine Antoinette Hennis-Plasschaert ishte indinjuar dhe tronditur Dado shtetërore rol u lejua të plotësonte (shih këtu transmetimi).

Në përgjigje të artikujve të mi, një lexues i kësaj faqeje që jeton në afërsi vendoset të marrë një sy. Ajo që ai pa ishte një tablo krejtësisht e ndryshme nga ajo që ishte sjellë nga PowNed në materialin e tyre të filmit ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër