Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Zgjedhjet 2017: aktorët politikë, të sapoardhurit dhe premtimet e rreme po grumbullohen

Zgjedhjet 2017: aktorët politikë, të sapoardhurit dhe premtimet e rreme po grumbullohen

Jan Roos, njeriu i cili mezi skremoi kokën e tij të bisedimeve kohët e fundit, ka dhënë dorëheqjen nga Geenstijl dhe bëhet kreu i partisë së partisë VNL (për Holandën). Kjo pa dyshim do të japë shumë lexues Geenstijl si votues. Pres që Roos do të jetë në gjendje të gëzojë më shumë nga disa mbështetës të PVV. Ndoshta kjo është Jan Roos wel është i gatshëm të mbrojë dënimin me vdekje, kjo është e vërtetë Bram Mosutic kjo nuk mund të marrë mbi zemrën e tij. Sylvana Simons tërheq shumë vëmendje (dhe ka të ngjarë të paguhet rëndë) për t'i dhënë krahut të gjatë Erdogan Mendoni më shumë publicitet. Mbrëmë në Pallua ajo i pëlqente për të mbajtur zgjerimet e saj të flokëve të thatë e saj në det në pyetjet e Wilfred Genee për piknik Tunahan Kuzu pas suksesshëm grushtit të shtetit flamur të rremë Erdogan ngritur diktator të Turqisë. Jan Roos e kritikoi atë në pozitën e saj lidhur me genocidin armen nga Turqia; duke vënë në dukje se ajo kritikon historinë e skllavërisë holandeze, por nuk guxon të thotë asgjë për genocidin armen nga Turqia. Por çështja tani është se si Jan Roos rimon me rikthimin e dënimit me vdekje që VNL dëshiron, duke e ditur se kjo është në të vërtetë njëjtë me atë që Erdogan dëshiron të bëjë në Turqi. Geert Wilders i PVV flings me pamje të njohura në zgjedhje të reja, të cilat me të vërtetë boils poshtë për të gjithë refugjatëve jashtë, shami off, kriminelët me Deport shtetësisë së dyfishtë, të mbyllë të gjitha xhamitë, të ndaluar Kuranin dhe më shumë se ai lloj populizmi. Ai me mjeshtëri e kombinon këtë me të gjitha llojet e lehtësimit të taksave, duke e bërë PVV zgjedhjen ideale për këdo që dëshiron të mbajë të pastër garën ariane. Në të vërtetë, mund të themi se aktorët politikë janë të zënë duke ofruar sa më shumë shije populiste për të gjithë ata që janë në rendin e vendosur.

Mark Rutte tregojnë në Telegraaf të javës së kaluar të shtunën është po aq e qeshur. "Kam hutuar dhe mashtruar njerëzit duke mos mbajtur premtimet e mia zgjedhore, por kjo ishte për hir të të gjithëve, prandaj më votove përsëri, sepse nganjëherë duhet të gënjesh dhe të mashtrosh për të arritur më të mirën."Ose diçka. Pa dyshim, do të përballemi me një tjetër fushatë emocionuese zgjedhore, në të cilën njerëzit përsëri po përballen me iluzionin e zgjedhjes. Jan Roos natyrisht ka Geenstijl si një armë, edhe pse ata pretendojnë të ndjehen të tradhëtuar nga Roos dhe i kanë dhënë atij mustaqe të Hitlerit në mënyrë demonstrative në këtë filmi tronditës lamtumirës.

Mediat përsëri do të ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër