Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Familie Poot shet Chipshol por ka marrë në mënyrë të paligjshme tokën

Familie Poot shet Chipshol por ka marrë në mënyrë të paligjshme tokën

Kompania Chipshol e familjes Poot shpall sot media të ndryshme që ata vënë biznesin e tyre për shitje. Arsyeja e përmendur në Financieel Dagblad është se babai Jan Poot është shumë i vjetër dhe Pjetri nuk dëshiron të vazhdojë betejën njëzetvjeçare. [Quote] Një arsye vendimtare për të ndaluar është gjendja fizike e themeluesit pothuajse 90-vjeçar të Chipshol. "Ndjej se forca ime po përkeqësohet", thotë Jan Poot. "Kjo është arsyeja pse Pjetri dhe unë themi: ndalojmë, e shesim biznesin". Biri Pjetër nuk ka ndërmend të vazhdojë punën e jetës së babait të tij. "Dubai ka arritur të realizojë një qytet spektakolar pranë një aeroporti me hotele, zyra, qendra tregtare, apartamente dhe fusha golfi. Ne mund ta kishim bërë atë vite më parë këtu, por Holanda nuk e ka marrë atë dhe me sa duket ende nuk e dëshiron atë. Tani ka ardhur koha të them: kjo ishte ajo. Ka qenë mirë. Kemi bërë më shumë se më së miri për njëzet vjet ".

A nuk është arsyeja e vërtetë e kësaj shitjeje të paralajmëruar papritur vetëm se familja Poot e bën atë të nxehtë? Nga pjesët që unë këtu botuar tregon se ata kanë mashtruar investitorët e tyre. Unë guxoj ta bëj këtë pa rrezikun e akuzës për shpifje dhe shpifje, sepse të gjithë barrën e provës janë të pranishme dhe do të publikohen hap pas hapi. Brenda disa ditëve të ardhshme, më shumë detaje do të publikohen nëpërmjet kësaj faqeje interneti. Ky skandal mund të marrë shkallën e skandalit Madoff në Amerikë. Prandaj është e diskutueshme nëse kjo shitje e shpallur mund të vazhdojë pas publikimit të këtyre dokumenteve. Gjithashtu e paqartë nëse ky njoftim nuk është vetëm një pamje e tymit për marrëveshjen tashmë të mbyllur me Hollandën BV. Familja Poot mbështetet në një kërkesë 20 miliardedhe pse FD flet vetëm për 1,5 në 3 miliardë. Megjithatë, FD vetëm përmend vlerën e tokës mbi 150 hektarë. Dihet se Jan Poot gjithashtu beson se ai ka të drejtën e kompensimit për hektarët 450 të shitura nga Landinvest në Schiphol. Në 2012 ky pretendim do të ishte shitur në të Fondi i Gjyqësorit. A dëshiron tani familja Poot të heqë shpejt bazat për të shmangur ekspozimin? Lexo në ky artikull sa saktësisht është mashtrimi i investitorëve. Lexoni gjithashtu ky artikull se si familja Poot bashkëpunon me një shantazh të dënuar (Jack Abramoff); dikush që madje mbytën fëmijët për t'u abuzuar nga njerëz të rangut të lartë dhe të liruar vetëm herët sepse ai po punonte për një hetim nga FBI.

Lista e lidhjeve burimore: nos.nl, FD.nl, Haarlem Dagblad

Të gjitha aksionet 31
468 ad

17 Comments

 1. Momenti i shitjes me të vërtetë është i mrekullueshëm. Unë jam shumë kurioz se si kjo do të përfundojë. Ndoshta preja është tashmë brenda?

  Unë kam deri tani mësohet se "kampin" e gozhdë ndryshkur nuk është i interesuar në më së paku në mafien homoseksual i cili është stacionuar në moshën Demmink në pozicione me ndikim në qeveri.

  I ra këtë pranverë pothuajse nga karrigia kur kam dëgjuar se Henk Krol për të dëshmuar kundër Demmink dhe guxuar gjatë marrjes në pyetje të tij një video porno për të hedhur në tryezë, ju lutem vini re zhanër që ka shitur veten e tij për vite me rradhë.

  Fakti që ai do të dëshmonte është një shuplakë në fytyrën e çdo homoseksual të ndershëm.

  • Pengu është tashmë brenda dhe Micha Kat vetëm e mban pagën e tij. Mikea di shumë për praktikat e Poot, kështu që ai duhet të paktën të heshtë para. Dhe vetëm të llogarisë se ai kap një bonus të madh.

   I cili tani do të shesë tokën përreth Schiphol dhe bërtasin se miliarda vlerë, ndërsa është shpallur në të njëjtën lajme që Schiphol është zgjeruar në Lelystad?

   Ata janë të gjitha perde tymi.

 2. A110 kompensuar nuk vjen në atë pjesë të 9 hektarëve? A mundet që qeveria me ligjin e krizës të mos e ketë më të lehtë këtë. Oh mirë me një miliardë të vogël në xhepin tim dhe shitjen e një kompanie të tullumbaceve të ajrit të nxehtë, nuk do të shqetësohem shumë për të ndjekur babanë tim 'cinikisht'. Ju jeni duke bërë mirë Martin

 3. Kjo e ashtuquajtur tërheqje është thjesht pjesë e negociatave. Ata (Poot Mafia) kanë bërë pak të çmimit. Për njerëzit që duan të dinë se çfarë është, unë rekomandoj të shikoj filmin "Godfather 3". Hidhni një sy në lojë për kompaninë "Immobilaria". Tani historia katolike e familjes Poot bie në vend.
  http://putlocker.is/watch-the-godfather-part-iii-online-free-putlocker.html

  • Loja e madhe do të thotë që aviacioni duhet të shkojë nga NL në Paris dhe se Rotterdam po rritet në Holandë. Kjo ka të bëjë me portin e detit në vend të aeroportit.
   Familja Poot është një familje e vërtetë mafioze në botën e sipërme. Kështu mendojmë dhe luajmë në nivel evropian. Kjo është arsyeja pse Sulmi i Këmbës sulmon KLM-në. Në fund të fundit, KLM është vetëm një përdorues i aeroportit dhe nuk ka të bëjë fare me zhvillimin e tokës. Njerëzit zgjohen UP!

   • @Don Ngrohtë, ndoshta nxehtë apo me ngjyra të ndezura haha ​​nxehtë.

    Unë shoh skenarët 2:
    1) Loja është me të vërtetë me shumicë luajtur në nivel të BE-së mund të NWO, megjithatë, që unë dyshoj, prandaj Ned është ende shumë e vogël (dhe frikacak, por ajo është e mirë vendit).
    Në këtë rast, fa (m) Poot do të bashkohet me një rrjet të madh të korrupsionit dhe politikës së pushtetit në BE.
    2) Kjo është një vend mjaft i izoluar brenda NLcrimineel ku një peshkaqen të ha të tjera, ose një tje 1-2 me qeverinë (ose persona prej tyre) që do të thotë të gjitha llojet e shantazhit dhe tymit të ekraneve (Demmink, gjyqësore, përmirësimin, etj) Qeveria një këmbë është fikur dhe në fund ne, ju dhe unë, si skllevër të taksave që paguajnë para të paguajnë, të cilat ndërprerjet e mëtejshme është e barasvlershme në praktikë, e cila rezulton në ulje të pagave, emisionet e punës ergo papunësisë dhe uljen e përfitimeve.
    Ndoshta TVSH-ja ende mund të shkojë në 33%, dhe norma e kursimeve negative paraqitet më shpejt.

 4. Nëse rrëmujë është shitur atëherë funksioni i Micha Kat gjithashtu ndalon për familjen Poot.
  Mica prandaj do të jetë në ndihmë në asnjë kohë ...

  • pas Luftës së Parë 2, gojët u rruan

   për fat të keq, micha është tashmë tullac, sepse ai e meriton atë

 5. Veçanërisht sepse, sipas meje, ai kohët e fundit tha "Unë do të vazhdoj deri në vdekjen time". A do të kishit akoma një pikë?

 6. Siç kam thënë më parë: filxhan Vrijland 2014 për gazetarinë e pavarur, zbuluese shkon deri në ...... Martin Vrijland.
  😉

  • Çmimi Martin Vrijland:

   I jepen çdo vit personit, grupit ose organizatës për hulumtimin më të thellë, gazetarinë më të pavarur dhe më të sinqertë !!!

   ???? ???? ????

   • @ Njerëzit
    Dhe në qoftë se Martin nuk dëshiron të lidhë emrin e tij me të, ne e quajmë çmimin Anti-Macchiavelli
    Idetë më të mira dhe gjithmonë janë të mirëseardhura.

    thotë se në ... ..

 7. ju e keni parashikuar dhe tashmë ka ndodhur.

  Reduktimi i faqes Kat ka filluar.

  Para është brenda.

  Njeri shumë i mprehtë !!

 8. Babilonia po bie!

 9. Martin Vrijland është në rrugën e duhur. Ju keni marrë çmimin për zbulimin gazetaresk të 2014!
  Tani ekziston paniku në familjen Poot, ata tani duan para për chipshol shpejt dhe kjo guri i zi shpejt kalon te të tjerët.
  Fat i mirë me kërkimin tuaj! Dhe vazhdo të publikosh gjithçka që zbulon për të.
  Kur do të ketë rehabilitim të të gjithë njerëzve që janë të nxirë dhe "mashtruar" nga "Cat Zi". Will Poot sr ende justifikime dhe paguan kompensim për njerëzit që janë shkatërruar nga Kat në caktimin e tij. Të gjitha ato vende si Waarinholland, NRCombudsman dhe Klokkenluideronline do të ndalen së shpejti, sepse shpenzimet nuk paguhen më.

  Ndihmoni Martin të mbajë këtë vend të paktën. Ka reklama në të .. ju e dini se si funksionon.

 10. Tani Aeroporti i Leleystad mund të zgjerohet, toka rreth Shiphollit natyrisht nuk është më interesante dhe ul vlerën.

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër