Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

2 miliardë për kujdes, Mark Rutte, Hugo Borst, Carin Gaemers dhe çmimi Machiavelli

2 miliardë për kujdes, Mark Rutte, Hugo Borst, Carin Gaemers dhe çmimi Machiavelli

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/twitter.php në linjë 106

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/facebook.php në linjë 74

Nëse paguhet një çmim Machiavelli, duhet gjithmonë të përqendroheni te veshët. Çmimi Machiavelli shkoi para partive dhe njerëzve lexuesi pak më kritik ndoshta pak gjalpi në kokat e tyre. Kështu mori MH17 Këshilli hulumtues i OVV çmimi në 2016. Kjo nuk është për t'u habitur, sepse Nicolo Machiavelli në të vërtetë qëndronte për mashtrim dhe mashtrim. Në librin e tij Il Principe, Machiavelli tha:Një njeri që e tregon veten mirë gjithmonë dhe kudo, është domosdoshmërisht i shkatërruar nga kaq shumë njerëz që nuk janë të mirë. Kjo është arsyeja pse një sundimtar, kur ai dëshiron të mbajë veten, duhet të mësojë të mos jetë i mirë. Dhe ai duhet ose nuk duhet ta vërë këtë pushtet në praktikë, varësisht nga rrethanat që e detyrojnë atë ta bëjë këtë."Sipas Makiavelit, sundimtarët u lejuan të përdorin" mjete moralisht të dënueshme "për të arritur qëllimin e tyre, nëse do të dilnin në atë mënyrë. Në fakt, kjo ndonjëherë ishte e pashmangshme. Ajo që kërkohej nga sundimtari ishte ajo që Machiavelli e përshkroi me fjalën virtudo: energjia, inteligjenca, vendosmëria, aftësia për të gjykuar situatat dhe për të 'vepruar' në mënyrë efektive; të cilat në shumicën e rasteve kërkonin mizori. Për të konsoliduar pushtetin, kjo ishte e nevojshme. Machiavelli pohoi se morali publik dhe morali personal janë dy gjëra të ndryshme. Ai theksoi se për siguri dhe stabilitet korrupsion morale është e nevojshme. Një regjent duhet të ndërtojë një reputacion dhe, herë pas here, të veprojë si imorale. Ndonjëherë kjo duhet të shoqërohet me forcë brutale dhe bedrog.

Kohët e fundit kemi parë një iniciativë të dukshme fantastike nga Hugo Borst dhe Carin Gaemers. Ata filluan shumë rastësisht vitin e kaluar një manifest në të cilën ata këmbëngulën për kujdes më të mirë. Në këtë vend po flasim me borde këshillimore, agjenci konsulence dhe komisione hetimore, e kështu me radhë, por të gjithë ata njerëz nuk ishin aq të shkëlqyer sa Hugo Borst dhe Carin Greamers! Hugo Borst ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër