Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Pyetjet NOS rreth raportimit të vet kundrejt teorive të konspiracionit * Update *

Dërguar më Janar 13, 2015 in I përgjithshëm, Propagandë | komentet 79

Duket se ekziston një lojë mace dhe miu për të vërtetën dhe besimin e publikut

Lexo më shumë

Metodat e Hollivudit të mediave

Postuar në dhjetor 2, 2014 në I përgjithshëm, Propagandë | komentet 12

Shikoni videon në këtë artikull, në të cilën ju tregohet me pak fjalë se sa e thjeshtë është të manipuloni imazhet e lajmeve dhe të orientoni perceptimin tuaj.

Lexo më shumë

Twan Huys nga dhëndri ideal për drejtuesin e perceptimit

Postuar në Nov 24, 2014 në I përgjithshëm, Propagandë | komentet 16

Punonjësit e Nieuwsuur, por edhe emra të tjerë të njohur si Jeroen Pauw, Humberto Tan dhe intervistuesit e tjerë, lexuesit e lajmeve ose reporterët, janë të gjithë menaxherët e perceptimit të trajnuar mirë

Lexo më shumë

A do të harrojë Gijs van der Westelaken çantat e tij mbi kokën e tij, Theo van Gogh?

Dërguar më Shtator 25, 2014 I përgjithshëm, Propagandë | komentet 9

Poll: Theo van Gogh u vra nga AIVD të martën në mëngjes 2 nëntor 2004 në emër të shtetit holandez, ashtu si paraardhësi i tij Pim Fortuyn '

Lexo më shumë

Telegrafi nazi përkrah 40 / 45 dhe tani?

Dërguar më Shtator 10, 2014 I përgjithshëm, Propagandë, Fluturimi MH17 | komentet 17

Në artikullin e gazetës më poshtë mund të shihni vetë se si gazeta e Rrjetit të Medias kryesore të quajtur Telegraaf mbështeti të gjithë regjimin nazist në atë kohë.

Lexo më shumë

Lajm i vërtetë kundrejt propagandës, Martin Vrijland kundrejt MSM

Dërguar më Shtator 3, 2014 I përgjithshëm, Propagandë | komentet 51

Çdo ditë ne jemi plotësisht të ekspozuar ndaj ndikimit të pavetëdijshëm përmes fjalëve, imazheve dhe zërit.

Lexo më shumë

Intervistë me ambasadorin e Izraelit Haim Divon me koment

Postuar më Gusht 8, 2014 I përgjithshëm, Propagandë | komentet 12

Sot, Trouw, 1 e gazetave propaganduese në Holandë, bën një intervistë me ambasadorin e Izraelit në Holandë. Kam vendosur komentin tim në këtë artikull.

Lexo më shumë

Plani PVV i xhihadistëve të kthyer është i plotë

Dërguar më qershor 18, 2014 në I përgjithshëm, Propagandë | komentet 6

Vendi ynë udhëhiqet nga gënjeshtarë profesionistë. Prandaj, ata nuk duhet të tregojnë të vërtetën, por më tepër ju japin përshtypjen se ata po tregojnë të vërtetën.

Lexo më shumë

Thyerja: sulmi ndaj Mark Rutte mezi e pengoi!

Dërguar më qershor 2, 2014 në I përgjithshëm, Propagandë | komentet 9

"AIVD ka indikacione shumë të qarta se Mark Rutte do të ishte objektivi i një sulmi"

Lexo më shumë

Perceptimi i realitetit kundrejt realitetit real

Dërguar në Maj 30, 2014 në I përgjithshëm, Propagandë | komentet 23

Media Kryesore Stream është krijuar me kohë të plotë për të drejtuar perceptimin tuaj dhe për të programuar nënndërgjegjeshëm tuaj.

Lexo më shumë
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër