Martin Vrijland

rss feed

Postimet e fundit të Martin Vrijland

Isfarë është e vërtetë në lidhje me vrasjen e Derk Wiersum dhe çfarë do të thotë kjo për 'dëshmitarin e kurorës'?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shtator 2019 21 Comments
Isfarë është e vërtetë në lidhje me vrasjen e Derk Wiersum dhe çfarë do të thotë kjo për 'dëshmitarin e kurorës'?

Në këtë artikull kam përshkruar sesi rrëmbimi i Willem Holleeder Heineken dhe vrasjet që ai kreu ishin ndoshta PsyOps që duhej të përgatisnin legjislacionin për parimin e 'dëshmitarit të kurorës'. Marrëveshja e dëshmitarit të kurorës (e sjellë nga Holleeder PsyOp?) Do të thotë që shteti mund të ndjekë penalisht këdo që dëshiron, sepse ai dëshmitar i kurorës mund […]

Vazhdo leximin »

A do të ketë një luftë midis SHBA dhe Iranit shumë shpejt tani?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shtator 2019 6 Comments
A do të ketë një luftë midis SHBA dhe Iranit shumë shpejt tani?

Ditët e fundit kemi parë një sulm shumë të madh në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. SH.B.A. menjëherë shënoi gishtin drejt Iranit dhe Trump cicëroi se SH.B.A. ishte 'e mbyllur dhe e ngarkuar'. Në ndërkohë, megjithatë, duket gjithnjë e më shumë se nuk është Irani, por rebelët Houthi nga Jemeni janë fajtorët. Për shkak të kësaj […]

Vazhdo leximin »

Ish-ylli i Disney Channel thotë se është abuzuar nga pedofilët e Hollivudit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Shtator 2019 0 Comments
Ish-ylli i Disney Channel thotë se është abuzuar nga pedofilët e Hollivudit

Ish-ylli i Disney Channel, Ricky Garcia është bërë ylli më i ri i fëmijëve që fryu bilbilin e epidemisë së pedofilisë së Hollivudit. Ai akuzon ish-menaxherin e tij se e kishte abuzuar seksualisht me vite dhe se lejoi pedofilë të tjerë të Hollivudit ta përdorin atë si një "lodër seksi". Garcia pretendoi se abuzimi i Joby Harte ndaj Hot Rock Media filloi kur […]

Vazhdo leximin »

Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Shtator 2019 4 Comments
Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

De Telegraaf ka ndryshuar emrin e saj për artikujt e paguar nga 'ekstra' në 'premium'. Nëse doni të lexoni atë lajm të prodhuar vetë, së pari duhet të bëheni anëtar i asaj gazete që gjithashtu shkroi në favor të okupatorit në '40 /' 45. Tani e dimë që ANP është në duart e miliarderit John de Mol dhe […]

Vazhdo leximin »

A ishte 911 një punë brenda? De Telegraaf ka përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shtator 2019 12 Comments
A ishte 911 një punë brenda? De Telegraaf ka përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja!

Ai është një djalë simpatizant, Wilson Boldewijn, gjë që ishte e dukshme në bisedën që pata me të disa muaj më parë (shiko këtu). Ujku në rrobat e deleve gjithmonë duken si delet e tjera dhe për këtë arsye duket se nuk paraqesin asnjë kërcënim. Wilson ka hyrë në një seri dokumentarësh në të cilët ai tregon të gjitha teoritë kryesore të komplotit që […]

Vazhdo leximin »

Kur do të paguajnë taksat e SHBA për të gjitha ato bomba që hedhin?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shtator 2019 2 Comments
Kur do të paguajnë taksat e SHBA për të gjitha ato bomba që hedhin?

Tooshtë shumë e trishtueshme për fjalët për të parë se si SH.B.A. vazhdon t'i shpërndaj bomba me pandëshkim ndërsa popullata botërore është e ngarkuar me taksa të larta nën argumentin e rremë të "ngrohjes globale si rezultat i shumë CO2 në atmosferë". Këtë mëngjes telegraaf tregon me krenari se si forca e kombinuar e Detyrës së Kombinuar të Kombinuar […]

Vazhdo leximin »

NOS dhe RTL i kushtojnë vëmendje të plotë ithtarëve për të maskuar prodhimet e tyre të thella

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Shtator 2019 11 Comments
NOS dhe RTL i kushtojnë vëmendje të plotë ithtarëve për të maskuar prodhimet e tyre të thella

Ditët e fundit, RTL dhe NOS doli t'i kushtojnë vëmendje të plotë fenomenit të thellimeve. Ne shohim të njëjtin fenomen këtu si me temën e 'lajmeve të rreme'. Prodhuesit më të mëdhenj të lajmeve të rreme dhe përdoruesit më të mëdhenj të teknologjisë së thellë do të largojnë vëmendjen nga vetvetja duke thënë se organizatat kriminale, terroristët ose Rusia janë ato […]

Vazhdo leximin »

A mundet Boris Johnson (paraardhësit otomanë) të iniciojë kaosin në Evropë që do të ngrejë Perandorinë Osmane?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2019 10 Comments
A mundet Boris Johnson (paraardhësit otomanë) të iniciojë kaosin në Evropë që do të ngrejë Perandorinë Osmane?

Mendova se ishte shaka kur një lexues postoi përgjigjen e mëposhtme: "Ai është një turk". Për habinë time të madhe, pasoi një copë Wikipedia e cila vërtet tregoi se Boris Johnson në të vërtetë ka paraardhësit otomanë. Jo vetëm paraardhësit otomanë; ne mund të flasim qartë për paraardhësit me një karrierë politike. Johnson po vjen […]

Vazhdo leximin »

Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2019 10 Comments
Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar

Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar. Ata që kanë ndjekur këtë faqe për ca kohë kanë qenë në gjendje ta lexojnë pa pushim, por le ta përmbledhim përsëri. Nëse shihni se çdo politikan është thjesht një aktor që i shërben rëndësisë së axhendës së globalizmit dhe punon fshehurazi për aristokracinë, atëherë […]

Vazhdo leximin »

A je edhe ti budalla?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2019 7 Comments
A je edhe ti budalla?

A je edhe ti budalla? Po ti? Rreth faktit të thjeshtë që pothuajse të gjithë rreth jush ende besojnë se politika është çështje e besueshme. Njerëzit me të vërtetë mendojnë seriozisht se demokracia ekziston. Epo mund të mendoni: «Epo, besoj edhe unë. Mund të mos shkojë gjithmonë ashtu siç duhet […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër