Martin Vrijland

rss feed

Postimet e fundit të Martin Vrijland

PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Tetor 2019 9 Comments
PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

'Familja fantazmë' nga historia e Ruinerwold do të shpëtojë Telegraaf shumë para nëse shet 'abonimet e tij premium'. Sidoqoftë, nëse e hapni këtë rrëmujë 'familjes së fantazmave' në modalitetin e Njohjes me Google Chrome, thjesht mund të lexoni muhabetin pa pagesë. Pse do të bashkoheshit me një gazetë që tashmë mbështeste regjimin nazist në '40 /' 45 dhe tani […]

Vazhdo leximin »

Protestat e fermerëve: fermerët i kushtojnë vëmendje që liderët tuaj të protestës nuk janë agjentë të fshehtë të shtetit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 5 Comments
Protestat e fermerëve: fermerët i kushtojnë vëmendje që liderët tuaj të protestës nuk janë agjentë të fshehtë të shtetit

Kohët e fundit më pyetën nëse doja të mbështesja protestën e fermerëve. Unë u përgjigja me një përgjigje të shkurtër dhe të qartë. Sigurisht që unë mbështes protestën e fermerëve, por ne nuk duhet t’i drejtohemi politikanëve, sepse ata janë problemi 'në radhë të parë ’. Protestimi në Hollandë nuk është gjë tjetër veçse plotësisht e kapur. Ju duhet të […]

Vazhdo leximin »

Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 7 Comments
Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

Shtë një histori tjetër e tillë që mund të jetë mbështjellë direkt nga tubi i skenarit të filmit të Peter R. de Vries. Por ai ka këmbët e tij në një fluturim shumë të ngushtë Transavia, kështu që nuk mund të ketë asnjë lidhje me të. Studiot e John de Mol dhe Talpa gjithashtu nuk kanë kontroll, sepse John […]

Vazhdo leximin »

Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Tetor 2019 4 Comments
Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

Rebelimi i zhdukjes dhe demonstruesit e klimës në të vërtetë ju bëjnë thirrje të trokitni edhe më shumë para përmes prezantimit të një sistemi global të taksave. Aty ku në Kinë dhe Indi nuk marrin pjesë në çmenduritë klimatike dhe termocentralet e qymyrit të Kinës tokën që 3x gjeneron më shumë energji elektrike sesa tërë prodhimi i energjisë elektrike i […]

Vazhdo leximin »

Drejtoresha e rebelimit të zhdukjes Margaret Klein Salamon: "Hapi tjetër është të pretendosh se e vërteta është e vërtetë"

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 10 Tetor 2019 6 Comments
Drejtoresha e rebelimit të zhdukjes Margaret Klein Salamon: "Hapi tjetër është të pretendosh se e vërteta është e vërtetë"

Pas rebelimit të zhdukjes ekziston një organizatë profesionale pasi ne e njohim atë nga revolucionet me ngjyra që CIA ka përdorur me dekada për të shkarkuar "diktatorët" dhe instalimin e versionit amerikan të demokracisë. Shtë një metodë e 'demonstratave paqësore' në një humor festiv ditën-mbretërore me shumë muzikë dhe takime simpatike evokuese, ku […]

Vazhdo leximin »

Siria ofenduese turke një pararojë për Evropën

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Tetor 2019 6 Comments
Siria ofenduese turke një pararojë për Evropën

Ishte pak qesharake se si reaguan politikanët Hollandezë dje për sulmin turk në Sirinë Veriore. Kishte qenë në shtypin ndërkombëtar për ditë që Turqia kishte nënshkruar një marrëveshje me SH.B.A. dhe që Trump kishte tërhequr trupat e saj për t’i dhënë rrugë sulmit turk. 'Mustardë pas ngrënies' […]

Vazhdo leximin »

Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 8 Tetor 2019 1 Comment
Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

Oh mirë, ju nuk keni pse t'i tregoni kujtdo që është pak i mbërthyer në media dhe lojëra politike. Protestat e rebelimit të zhdukjes, për të cilat nuk është lëshuar asnjë licencë, janë mposhtur mjeshtërisht nga ekuipazhet e kamerave të mediave dhe arrestimet nuk janë gjë tjetër veçse një shfaqje kamerash. Litershtë fjalë për fjalë një pjesë e vogël […]

Vazhdo leximin »

Marka 'e drejtë' dhe strategjia e planifikuar me kujdes e stigmës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Tetor 2019 4 Comments
Marka 'e drejtë' dhe strategjia e planifikuar me kujdes e stigmës

Bandat e rrezikshme me motor kriminelë që vrisnin të gjithë, Mocro Mafia, sulme ndaj Parool dhe Telegraaf (të paktën, imazhet duhet të na bëjnë të besojmë). "Nga BE dhe anti-globalizimi" përkundrejt "gazit të plotë më tej drejt centralizimit". Dënuesit e klimës përkundrejt 'ne do të futemi brenda tij brenda viteve 12'. Nacionalistët kundër Islamizmit. Besimtarët e mediave përkundrejt akuzuesve të lajmeve të rreme. Ne jemi dëshmitarë të […]

Vazhdo leximin »

Stigma e 'mohuesve të klimës' është e lidhur me teoritë e konspiracionit, politikën e krahut të djathtë dhe ndjenjën e zorrëve

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 1 Tetor 2019 15 Comments
Stigma e 'mohuesve të klimës' është e lidhur me teoritë e konspiracionit, politikën e krahut të djathtë dhe ndjenjën e zorrëve

Historia e "ngrohjes globale" është një lojë e konstruktuar me shumë kujdes, në të cilën politika, media dhe figura të shquara luajnë një rol udhëheqës. Nuk mund të mohohet që media dhe politika kanë lidhur lëvizjet politike të krahut të djathtë me stigma 'mohuesit' (mohuesit) dhe mbështetësit e teorisë së konspiracionit. Ne e quajmë këtë "ndërtim i një marke" ose "markë". Kjo […]

Vazhdo leximin »

Kritikët e Greta Thunberg janë frikacakë jo-miqësorë të falimentuar nga ana morale e fëmijës-frikacakë: fundi i arsyes

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 30 Shtator 2019 5 Comments
Kritikët e Greta Thunberg janë frikacakë jo-miqësorë të falimentuar nga ana morale e fëmijës-frikacakë: fundi i arsyes

Historia e Greta Thunberg po bëhet më e qartë dhe më e qartë një mënyrë për të eleminuar çdo lloj kritike mbi bazën e arsyes, por mbi bazën e ndjenjës së zorrëve. Këtë fundjavë postova një mesazh në afatin tim privat në Facebook dhe u informova se postimi im ishte shumë përtej kufijve të sjelljes së pranueshme. Dhe […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër