Martin Vrijland

rss feed

Postimet e fundit të Martin Vrijland

Institucionet rinore tingëllojnë alarmin për agresionin sepse 'kujdesi' është në të vërtetë abuzim?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 nëntor 2019 11 Comments
Institucionet rinore tingëllojnë alarmin për agresionin sepse 'kujdesi' është në të vërtetë abuzim?

Ministri Sander Dekker (ju i njihni ata gjyqtarë, të cilët mund t'i shihnin të gjithë si dhëndër ideal, por që është ndoshta një ujk në veshjet e deleve) thotë se është i shokuar nga intensiteti i incidenteve në kujdesin e të rinjve. Epo, Sandër, mbase kjo është sepse George Orwell sqaroi tashmë në librin e tij 1984 se çfarë është lajmi i ditës. Në […]

Vazhdo leximin »

Vrima e zezë e fotografuar nga NASA është në të vërtetë një plazmid plazmatik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 nëntor 2019 3 Comments
Vrima e zezë e fotografuar nga NASA është në të vërtetë një plazmid plazmatik

Në librin tim që do të botohet së shpejti, unë do të flas, ndër të tjera, për universin ashtu siç mendojmë se e perceptojmë. Ndër të tjera, diskutohet fenomeni i 'vrimave të zeza'. NASA së fundmi prezantoi "një foto" të një vrimë të zezë. Në videon më poshtë do të sqaroheni se si ka mundësi që kjo vrimë e zezë të jetë një [...]

Vazhdo leximin »

Vrasja e dyfishtë e Gina dhe Marinus në kinemanë Pathé Groningen

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Tetor 2019 24 Comments
Vrasja e dyfishtë e Gina dhe Marinus në kinemanë Pathé Groningen

"Jam vërtet i tronditur. Se diçka e tillë ndodh në një kinema, vend ku të gjithë ndonjëherë ulen të shikojnë një film. Ky është i çuditshëm. ”Ky ishte reagimi i këshilltarit të qytetit Marjet Woldhuis të fraksionit të këshillit 100% Groningen. Dhe ky është edhe efekti shok që është i nevojshëm për të zbatuar legjislacionin e ri nëse ne […]

Vazhdo leximin »

Sulmojnë terroristët me flamur të rremë Londër, Mançester, Paris, Barcelona dhe Roterdam në 23 dhe 24 Tetor? (UPDATE))

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Tetor 2019 37 Comments
Sulmojnë terroristët me flamur të rremë Londër, Mançester, Paris, Barcelona dhe Roterdam në 23 dhe 24 Tetor? (UPDATE))

Sot më dhanë një video në të cilën Ole Dammegard parashikon sulme terroriste të flamurit të rremë (anglisht: false flamur) në Londër, Manchester, Paris, Barcelona dhe Roterdam për 23 dhe 24 Tetor (UPDATE në fund të artikullit). Unë e kam përshkruar Ole Dammegard, një frontier danez i mediave alternative, si një peng i opozitës i kontrolluar në artikujt e mëparshëm. Kjo do të thotë që ai […]

Vazhdo leximin »

PsyOp për 'familjen fantazmë' të thellë për heqjen e të gjitha lirive tuaja dhe prezantimin e "policisë së menduar" (pjesa 3)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Tetor 2019 10 Comments
PsyOp për 'familjen fantazmë' të thellë për heqjen e të gjitha lirive tuaja dhe prezantimin e "policisë së menduar" (pjesa 3)

Familja fantazmë, babai fantazmë, djali fantazmë. Fantazma fantazmë së shpejti do të gjendet në kopshtin fantazmë, sepse historia e fantazmave duhet të mbetet emocionuese dhe "e besueshme". Një PsyOp që prezanton policinë e mendimit të George Orwell dhe është në gjendje të shikojë prapa çdo dere të përparme pa një urdhër kërkimi. Historia është vënë në mendjen tuaj çdo ditë nga De Telegraaf; gazeta që është gjithashtu në '40 /' 45 […]

Vazhdo leximin »

PsyOp për 'familjen fantazmë' të thellë për heqjen e të gjitha lirive tuaja dhe prezantimin e "policisë së menduar" (pjesa 2)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Tetor 2019 10 Comments
PsyOp për 'familjen fantazmë' të thellë për heqjen e të gjitha lirive tuaja dhe prezantimin e "policisë së menduar" (pjesa 2)

Shtë e admirueshme se si makina PsyOp ka përdorur të gjitha mjetet e mundshme për të bashkuar këtë sapun të bukur të rremë të familjes fantazmë Ruinerwold. Shtë një skenar i shkëlqyeshëm filmi, në të cilin edhe një blog dhe video janë bashkuar. Sigurisht që është një "ide konspirative paranojake", sepse shteti nuk bën një gjë të tillë dhe John de Mol [...]

Vazhdo leximin »

PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Tetor 2019 9 Comments
PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

'Familja fantazmë' nga historia e Ruinerwold do të shpëtojë Telegraaf shumë para nëse shet 'abonimet e tij premium'. Sidoqoftë, nëse e hapni këtë rrëmujë 'familjes së fantazmave' në modalitetin e Njohjes me Google Chrome, thjesht mund të lexoni muhabetin pa pagesë. Pse do të bashkoheshit me një gazetë që tashmë mbështeste regjimin nazist në '40 /' 45 dhe tani […]

Vazhdo leximin »

Protestat e fermerëve: fermerët i kushtojnë vëmendje që liderët tuaj të protestës nuk janë agjentë të fshehtë të shtetit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 5 Comments
Protestat e fermerëve: fermerët i kushtojnë vëmendje që liderët tuaj të protestës nuk janë agjentë të fshehtë të shtetit

Kohët e fundit më pyetën nëse doja të mbështesja protestën e fermerëve. Unë u përgjigja me një përgjigje të shkurtër dhe të qartë. Sigurisht që unë mbështes protestën e fermerëve, por ne nuk duhet t’i drejtohemi politikanëve, sepse ata janë problemi 'në radhë të parë ’. Protestimi në Hollandë nuk është gjë tjetër veçse plotësisht e kapur. Ju duhet të […]

Vazhdo leximin »

Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 7 Comments
Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

Shtë një histori tjetër e tillë që mund të jetë mbështjellë direkt nga tubi i skenarit të filmit të Peter R. de Vries. Por ai ka këmbët e tij në një fluturim shumë të ngushtë Transavia, kështu që nuk mund të ketë asnjë lidhje me të. Studiot e John de Mol dhe Talpa gjithashtu nuk kanë kontroll, sepse John […]

Vazhdo leximin »

Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Tetor 2019 4 Comments
Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

Rebelimi i zhdukjes dhe demonstruesit e klimës në të vërtetë ju bëjnë thirrje të trokitni edhe më shumë para përmes prezantimit të një sistemi global të taksave. Aty ku në Kinë dhe Indi nuk marrin pjesë në çmenduritë klimatike dhe termocentralet e qymyrit të Kinës tokën që 3x gjeneron më shumë energji elektrike sesa tërë prodhimi i energjisë elektrike i […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër