Gjarpri, Kundalini, Eva, dashuria dhe ndriçimi

paraqitur në DASHURIA by në 6 Janar 2016 11 Comments

Për një kuptim të mirë të këtij artikulli është e dobishme që të keni disa njohuri fetare. Për shembull, është e dobishme të njohësh historinë e krijimit nga Bibla. Historia e Adamit dhe Evës është parë këtu në një dritë të ndryshme dhe duket të jetë më shumë se vetëm një legjendë fetar nga një libër të pluhurosur që kuptohet nga pothuajse askush. Me pak kujdes unë vendos një dokumentar këtu që ju jep një pasqyrë në kuptimin aktual të gjarprit. . .

Lexo më shumë?

Kjo është e mundur, por disa artikuj në këtë faqe janë të arritshme vetëm për anëtarët me anëtarësi të artë. Kjo mbështet punën time dhe ju jep vetëm pak më shumë njohuri se kur lexoni vetëm titullin ose futjen e artikullit.

Shpesh mendimi i parë është pas leximit të titullit "Oh, e di këtë", por atëherë mund të humbasësh esencën. Për të vazhduar me këto aktivitete me shkrim nuk është e dobishme vetëm të bëhesh anëtar, por edhe t'i japësh vetes më shumë thellësi.

Duke u bashkuar, ju pranoni që anëtarësimi juaj është një donacion. Pagesa juaj mujore është pra një donacion për të mbështetur këtë faqe interneti dhe artikujt e botuar.

ANËTAR I FJALË

Tags: , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër