Tag: Amsterdam

Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 8 Tetor 2019 1 Comment
Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

Oh mirë, ju nuk keni pse t'i tregoni kujtdo që është pak i mbërthyer në media dhe lojëra politike. Protestat e rebelimit të zhdukjes, për të cilat nuk është lëshuar asnjë licencë, janë mposhtur mjeshtërisht nga ekuipazhet e kamerave të mediave dhe arrestimet nuk janë gjë tjetër veçse një shfaqje kamerash. Litershtë fjalë për fjalë një pjesë e vogël […]

Vazhdo leximin »

Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Maj 2019 6 Comments
Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

Vepra aktive (e njohur edhe si debat) e koordinuar nga Jeroen Pauw në Red Hat në Amsterdam midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet ishte, sipas mendimit tim, prova e madhe që kemi të bëjmë me aktorët kryesorë. Aktorët kryesorë që mbyllin profesionalisht sytë. Në debat kemi parë dy krijues të mirë-trajnuar chat të cilët të dy [...]

Vazhdo leximin »

Dënuar Brit DNB Amsterdam PsyOp të jetë në gjendje të arrestojë njerëzit pa një psikiatër?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 13 Shkurt 2019 21 Comments
Dënuar Brit DNB Amsterdam PsyOp të jetë në gjendje të arrestojë njerëzit pa një psikiatër?

Ditët e fundit ka patur shumë polemika në media rreth britanikut të vdekur, Michael Fudge, në De Nederlandse, në Amsterdam. Kërcimi do të kishte lindur sepse njeriu do të donte të bënte vetëvrasje nga policët. Një fenomen i ri në veprat sapun që mediat tona arrijnë të krijojnë lajme të rreme? Pse [...]

Vazhdo leximin »

Pse nuk e kërkuan preventivisht të ashtuquajturit zëdhënës të policisë, Jawed S.?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2018 7 Comments
Pse nuk e kërkuan preventivisht të ashtuquajturit zëdhënës të policisë, Jawed S.?

Historia e Jawed S. duhet, sigurisht, të hidhet poshtë deri në momentin e fundit. Një profesionist që shikon imazhet e para që vijnë nga një gazetar i pavarur "i rastësishëm", gjykon pa dyshim se imazhet janë regjistrime të gjelbra. Në panairin e transmetuar mbrëmë, shefi i policisë së Amsterdamit, Pieter-Jaap Aalbersberg, tha për të ashtuquajturat 'spiunë', të veçantë [...]

Vazhdo leximin »

Shtënë në Stacionin Qendror të Amsterdamit nga 19 afgan i vjetër në dy amerikanë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2018 10 Comments
Shtënë në Stacionin Qendror të Amsterdamit nga 19 afgan i vjetër në dy amerikanë

Çdokush që ka ndjekur mediat për një kohë e di se ata janë plotësisht të ndershëm. E gjithë Hollanda është me të vërtetë plotësisht e ndershme. Po shpërthen me njerëz të ndershëm në Holandë. Mënyra më e mirë për t'u bërë më e lartë në shoqërinë tonë është që gjithmonë të jemi krejtësisht dhe tërësisht të ndershëm për gjithçka. Ju nuk qep kolegët tuaj [...]

Vazhdo leximin »

Sulmi Ndërtimi i Telegrafit u tregua i pamundur nëse barrierat nuk ishin të hapura

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Qershor 2018 16 Comments
Sulmi Ndërtimi i Telegrafit u tregua i pamundur nëse barrierat nuk ishin të hapura

Një fotograf nga kjo faqe ishte në vend duke parë ndërtesën e Telegraaf në Basisweg në Amsterdam dhe arriti në përfundimin se ishte teknikisht e pamundur të kalonte nëpër rreshtin e parë të blloqeve të betonit. Në këtë screenshot të Google Streetview ju mund të shihni se me një Caddy ju në thelb të kalojë [...]

Vazhdo leximin »

Sapuni i debatit elektoral në zgjedhjet komunale në Bar: Thierry Baudet dhe aktorët e tjerë në avull

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Shkurt 2018 11 Comments
Sapuni i debatit elektoral në zgjedhjet komunale në Bar: Thierry Baudet dhe aktorët e tjerë në avull

Shpeshherë është përmendur këtu në faqe se politikanët janë vetëm aktorë që kryejnë një lojë për t'ju dhënë iluzionin e zgjedhjes. Thierry Baudet ishte rrjeti i ri i sigurisë për mendimtarët kritik; të stërvitur mirë dhe të nisur nga instituti i vetë Clingendael i familjes mbretërore. Për çdo ngjyrë, erë dhe shije në shoqëri [...]

Vazhdo leximin »

Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Korrik 2017 17 Comments
Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

Martin Vrijland është akuzuar për gjithçka në internet, duke përfshirë atë që ai do të ishte homofob. Epo, kjo është peni juaj më i pastër, sepse unë mund ta gjej shumë mirë me njerëzit me joshje të ndryshme. Unë nuk jam homofob, por gazeta homoseksuale. Në fund të fundit, nuk ka më ndonjë çështje të pranimit apo emancipimit të homoseksualëve. Ne mund të [...]

Vazhdo leximin »

Amsterdam fillon me një mendim të bazuar në fjalën neutrale ndaj gjinisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Korrik 2017 43 Comments
Amsterdam fillon me një mendim të bazuar në fjalën neutrale ndaj gjinisë

Nuk është vetëm një axhendë e mafies së ylberit, e cila dëshiron të prezantojë prezantimin e fjalimit neutral ndaj gjinisë në këshillin e qytetit të Amsterdamit, ka një agjendë globale pas saj. Fjalët "të dashura zonja dhe zotërinj" duhet të shmangen në të ardhmen, sepse ato mund të jenë ofenduese ndaj 0,001% të njerëzve që duan seksin e tyre. [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër