Etiketa: Baudet

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Prill 2019 11 Comments
Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

Mashtrimi politik po bëhet gjithnjë e më i parashikueshëm. Ju pothuajse hani këpucët tuaja kur shihni gjithë brengën për largimin e Henk Ottenit. Çdokush që ka lexuar këtu për një kohë mund të zbulojë se Forumi për Demokraci (FvD) është nisur nga Instituti Clingendael. Pra, kjo është një parti mbretërore spin doktor e të cilit këmbët [...]

Vazhdo leximin »

Demonstrata e madhe kundër Thierry Baudet që po vjen

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Mars 2019 23 Comments
Demonstrata e madhe kundër Thierry Baudet që po vjen

Ne kemi parë shumë demonstrata kohët e fundit. Për shembull, ishte një demonstrim në Londër kundër Brexit dhe ne pamë një demonstratë të krahut të majtë që thotë "Nëse doni të xhironi Thierrin, faleminderit!" për t'i dhënë vetes një [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër