Tags: Twitter

Adobe, Twitter dhe media kryesore do të luftojnë për thellime?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 nëntor 2019 0 Comments
Adobe, Twitter dhe media kryesore do të luftojnë për thellime?

Në librin tim të ri përshkruaj se si mund të aplikohen thellime në fusha të ndryshme në media, por edhe në mediat sociale dhe platformat e diskutimit, dhe unë shpjegoj se si media ka pasur të gjitha teknikat për të vendosur lajme për dekada. Se kjo është tundur nga shumë si një komplot, nën maskën […]

Vazhdo leximin »

A po e kontrollon opozita Martin Vrijland? Jo: Lexoni këtu pse nuk është kështu!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Maj 2019 2 Comments
A po e kontrollon opozita Martin Vrijland? Jo: Lexoni këtu pse nuk është kështu!

Bart Nijman, zëvendës kryeredaktor i Geenstijl, dje mori një bllokadë në Twitter. Arsyeja? Ai bëri thirrje për votim euroskeptik. Ai deklaroi se zakonisht është gjithmonë në shtëpi. Nonsense sigurisht, sepse Geenstijl kurrë nuk ka bërë thirrje për të mos votuar. Ne shohim pak a shumë të njëjtën gjë që ndodh këtu si në SHBA me [...]

Vazhdo leximin »

Mbijetuesi i rremë i lidhjes subliminal MH17 "Ne jetojmë në një vend të lirë" me Martin Vrijland

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Janar 2018 10 Comments
Mbijetuesi i rremë i lidhjes subliminal MH17 "Ne jetojmë në një vend të lirë" me Martin Vrijland

Mund të prisni që kjo marifet të hiqet. Një i ashtuquajturi mbijetues i rremë i MH17 do të gjurmohet nga Nieuwsuur sepse ai u shfaq në Twitter si një i afërm i MH17. Ai ishte aktiv atje nën pseudonimin 'Nellie' dhe sa më shpejt që ai u bllokua ai u kthye nën një emër tjetër. Ai ndërkohë do të [...]

Vazhdo leximin »

A është Ruben Oppenheimer karikaturisti që ka për të joshur Erdoganin nga tendë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Dhjetor 2017 10 Comments
A është Ruben Oppenheimer karikaturisti që ka për të joshur Erdoganin nga tendë?

Sigurisht që nuk po bëjmë politikisht të saktë, sepse ne jemi vetëm brenda kufijve tanë kombëtarë. Për shembull, duhet të flasim për asnjanësinë gjinore, sepse nuk duam të fyejmë 0,0001% të njerëzve që janë në një krizë identiteti dhe ne duhet të ndërrojmë tualetet sepse njerëzit nuk e dinë se cilat tualet duhet të përdorin; [...]

Vazhdo leximin »

Facebook, YouTube, Twitter dhe Microsoft do të punojnë së bashku në censurë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Dhjetor 2016 23 Comments
Facebook, YouTube, Twitter dhe Microsoft do të punojnë së bashku në censurë

De Telegraaf vetëm titujt: 'Gjigantët e internetit së bashku kundër ekstremizmit'. Nëse është e nevojshme për të zbatuar një shtet policor, nuk duhet të jetë gjithmonë një problem, duke i bërë njerëzit të besojnë se shteti (ose në këtë rast, kompanitë e mëdha) duhet të marrë masa. Në Francë, disa sulme terroriste u kryen për këtë, për ata që morën telashe [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër