Etiketa: energji

Pse asnjë vend në botë nuk ankohet për konsumin e pafund të energjisë të Bitcoin

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 30 nëntor 2017 17 Comments
Pse asnjë vend në botë nuk ankohet për konsumin e pafund të energjisë të Bitcoin

Cryptocurrency si (në veçanti) bitcoin përdorin shumë energji elektrike! Kjo është aq shumë sa që tejkalon konsumin e energjisë të të gjitha vendeve. Miniera e Bitcoin përdor më shumë fuqi sesa vende të tilla si Irlanda dhe Nigeria. Në 28 nëntor, uebfaqja Naturalnews.com erdhi me konsumin e energjisë së bitcoin në krahasim me të gjitha vendet e botës (shih këtu). Në [...]

Vazhdo leximin »

Pse do të shqetësoheni për të gjitha padrejtësitë në botë?

paraqitur në FILOZOFIK by në 11 Shtator 2016 2 Comments
Pse do të shqetësoheni për të gjitha padrejtësitë në botë?

Pse do të shqetësoheni për të gjitha padrejtësitë në botë? Kjo është pyetja që kërkojnë shumë njerëz. Për këtë shtohet shpesh se kjo vetëm ju sjell në një energji negative. Disa njerëz gjithashtu besojnë se ju krijoni realitetin tuaj, kështu që nëse përqendroheni te padrejtësia, ju [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër