Etiketa: FvD

Debati i parashikuar i Forumit për Demokraci (FvD)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 gusht 2019 2 Comments
Debati i parashikuar i Forumit për Demokraci (FvD)

Në 13 Qershor unë shkrova një artikull me titullin 'Prishja e kontrolluar e markës' e drejtë ', Trump, Brexit (dhe gjithçka që lidhet me të) ka filluar'. Në fakt, jo shumë ka ndryshuar. Prishja e kontrolluar e markës së saktë të konstruktuar saktësisht është në lëvizje të plotë me […]

Vazhdo leximin »

Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2019 4 Comments
Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

Si është e mundur? Në muajin 4, i gjithë Hollanda ka ndryshuar krejtësisht nga e drejta e votimit më të drejtën për PVDA të majtë! Mrekullitë nuk janë jashtë botës! Këtë mund ta quajmë "Efekti i zdrukthëtarit" ose thjesht të shohim se zgjedhjet janë mashtrim i pastër. Ne jemi dëshmitarë të mashtrimit zgjedhor këtu! Bëhet fjalë për shtyrjen e [...]

Vazhdo leximin »

Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Maj 2019 6 Comments
Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

Vepra aktive (e njohur edhe si debat) e koordinuar nga Jeroen Pauw në Red Hat në Amsterdam midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet ishte, sipas mendimit tim, prova e madhe që kemi të bëjmë me aktorët kryesorë. Aktorët kryesorë që mbyllin profesionalisht sytë. Në debat kemi parë dy krijues të mirë-trajnuar chat të cilët të dy [...]

Vazhdo leximin »

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Prill 2019 11 Comments
Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

Mashtrimi politik po bëhet gjithnjë e më i parashikueshëm. Ju pothuajse hani këpucët tuaja kur shihni gjithë brengën për largimin e Henk Ottenit. Çdokush që ka lexuar këtu për një kohë mund të zbulojë se Forumi për Demokraci (FvD) është nisur nga Instituti Clingendael. Pra, kjo është një parti mbretërore spin doktor e të cilit këmbët [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet do ta bëjë Holandën përsëri të shkëlqyer! Me të vërtetë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Mars 2019 10 Comments
Thierry Baudet do ta bëjë Holandën përsëri të shkëlqyer! Me të vërtetë!

Është mjaft mbresëlënëse dhe njëkohësisht mjaft e dukshme se si mjekët e spinimit vënë në fushën e forcës së majtë përballë tensionit të lartë në ditët e fundit. Të ashtuquajtura fyerje përgjatë vijave të "Volkert ku jeni?" A ka atëherë [...]

Vazhdo leximin »

Demonstrata e madhe kundër Thierry Baudet që po vjen

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Mars 2019 23 Comments
Demonstrata e madhe kundër Thierry Baudet që po vjen

Ne kemi parë shumë demonstrata kohët e fundit. Për shembull, ishte një demonstrim në Londër kundër Brexit dhe ne pamë një demonstratë të krahut të majtë që thotë "Nëse doni të xhironi Thierrin, faleminderit!" për t'i dhënë vetes një [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

Ju duhet ta lexoni këtë në heshtje ka një mësim të vërtetë në jetë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Mars 2019 7 Comments
Ju duhet ta lexoni këtë në heshtje ka një mësim të vërtetë në jetë

Ne do të flasim për politikën sot: demokracinë. Është koha që njerëzit të fillojnë të shohin se demokracia nuk ekziston. Është një farsë; një mashtrim i aktorëve të trajnuar mirë; këmbët dhe maskat në të njëjtën fytyrë që mbajnë vetëm pamjen e demokracisë. Çfarë bëjnë tashmë vendet perëndimore [...]

Vazhdo leximin »

Pak në lidhje me traktatin e Marrakeshit: Kutzooi!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Dhjetor 2018 4 Comments
Pak në lidhje me traktatin e Marrakeshit: Kutzooi!

Unë e di, unë jam pak vonë, por kam dashur të lërë hype të shkojnë nga. Për disa javë ne kemi qenë të rrahur për të ndaluar traktatin e Marrakesh dhe pastaj të gjitha vazhdojnë vetëm. Ne e dinim paraprakisht. Për fat të mirë, ende mund të kemi zgjedhjet e para të dhomës në [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër