Etiketë: laborator

Libri nga viti 2016 The Eyes of Darkness nga Dean Koontz flet për një bioweapon të virusit Wuhan-400

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shkurt 2020 16 Comments
Libri nga viti 2016 The Eyes of Darkness nga Dean Koontz flet për një bioweapon të virusit Wuhan-400

"Ishte rreth asaj kohe që një shkencëtar kinez me emrin Li Chen u transferua në Shtetet e Bashkuara ndërsa mbante një disketë të të dhënave nga arma e re biologjike më e rëndësishme dhe e rrezikshme e dekadës së kaluar. Ata e quajnë atë Wuhan-400 sepse është zhvilluar në laboratorin e tyre RDNA vetëm jashtë qytetit të Wuhan ”, […]

Vazhdo leximin »

Paraqitur planin e vaksinimit të detyrueshëm për Hollandën Dhjetori 2019

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Janar 2020 3 Comments
Paraqitur planin e vaksinimit të detyrueshëm për Hollandën Dhjetori 2019

Para jush është raporti “Masat për të rritur shkallën e vaksinimit në Hollandë. Një eksplorim. ”Ky raport u shkrua nga studiues nga Nivel dhe Amsterdam UMC, i porositur nga Ministria e Shëndetësisë, Mirëqenies dhe Sportit. Kështu fillon raporti, i cili vjen disa javë para shpërthimit të virusit korona. Në artikujt e mi të mëparshëm kam theksuar tashmë […]

Vazhdo leximin »

Kanada: Kineze Dr. Lufta biologjike e virusit Xiangguo Qiu dhe Wuhan për ta bërë Kinën të varur nga Kina për zgjidhje

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Janar 2020 18 Comments
Kanada: Kineze Dr. Lufta biologjike e virusit Xiangguo Qiu dhe Wuhan për ta bërë Kinën të varur nga Kina për zgjidhje

Një mesazh në Zerohedge.com tregon për virologun kinez Dr. Xiangguo Qiu dhe argumentohet se Kina mund të ketë lëshuar me qëllim virusin e koronës për të krijuar një pandemi për ta bërë botën të varur nga Kina për zgjidhjen. Kur shohim që këto lloje të mesazheve shfaqen, këmbanat e alarmit menjëherë nga […]

Vazhdo leximin »

Virusi korona ('virusi Wuhan') ka një patentë angleze: numrin EP3172319B1

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Janar 2020 73 Comments
Virusi korona ('virusi Wuhan') ka një patentë angleze: numrin EP3172319B1

"Pse mendimtarët e komplotit holandezë fajësojnë Corona mbi Bill Gates", ishte titulli i artikullit nu.nl në të cilin ata bënë një përpjekje të dytë për të përmbajtur grupin e zgjuar gjithnjë në rritje. Fakti që ajo e vendos këtë tregon që Hollanda e zgjuar ka filluar të paraqesë një kërcënim për pushtetin. Në artikull […]

Vazhdo leximin »

Ligji i organeve ishte vetëm për të bërë ndryshime ligjore të mundshme nga shteti dhe të drejtonin rreth të drejtave pronësore

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Shkurt 2018 5 Comments
Ligji i organeve ishte vetëm për të bërë ndryshime ligjore të mundshme nga shteti dhe të drejtonin rreth të drejtave pronësore

Tissue Nano Transfection është teknologjia që mund ta konvertojë këtë qelizë të lëkurës në një qelizë burimore duke riprogramuar një qelizë të lëkurës. Në këtë mënyrë, shkencëtarët kanë krijuar mundësinë për të kopjuar çdo pjesë të trupit në një laborator. Kjo teknologji bën të mundur që çdo organ që është ende i deklaruar nga një vdekje truri gjallë [...]

Vazhdo leximin »

Zhvillimi i rrezikshëm: shteti dëshiron të rritë embrionet njerëzore dhe të lejojë adaptimet e ADN-së

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 29 Mars 2017 17 Comments
Zhvillimi i rrezikshëm: shteti dëshiron të rritë embrionet njerëzore dhe të lejojë adaptimet e ADN-së

Këshilli i Shëndetësisë ka këshilluar qeverinë holandeze që të heqë të gjitha kufizimet në legjislacion, duke lejuar kultivimin e embrioneve njerëzore dhe adaptimin e ADN-së. Argumenti, natyrisht, është se duke ofruar më shumë hapësirë, transmetimi i sëmundjeve trashëgimore mund të parandalohet në të ardhmen. Teknika që e bën të mundur që [...]

Vazhdo leximin »

Embrione të reja të Brave Botërore nga laboratori

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Maj 2016 3 Comments
Embrione të reja të Brave Botërore nga laboratori

Sa kohë do të duhet që riprodhimi natyror të zëvendësohet me foshnje të dizajnuara me porosi? Jo shumë më shumë nëse është ndryshimi i fundit në ligj. Në fakt, Sinister Schippers ka hequr të gjitha ndalimet për të punuar në bebet. mirë [quote] Çdo propozim duhet - ashtu si tani me restembryo-së - të dorëzohet në [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër