Tag: Minerva

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

NU.nl dhe Universiteti Leiden do të luajnë 'Ministrinë e së Vërtetës' për Facebook

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Mars 2017 16 Comments
NU.nl dhe Universiteti Leiden do të luajnë 'Ministrinë e së Vërtetës' për Facebook

Facebook do të përcaktojë me NU.nl dhe Universitetin e Leiden çfarë e vërteta është duke përcaktuar për Facebook çfarë 'lajmi i rremë' ose 'lajmi i vërtetë' është. George Orwell përshkroi në librin e tij tashmë të famshëm 1984 një Ministri të së Vërtetës. Për shkak se Facebook është një lojtar dominues në përhapjen e lajmeve, ju mund të them se kjo [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër