Tag: jo

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shkurt 2019 15 Comments
Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

Këtë javë erdha përsëri në një artikull mbi Niburu.co përsëri, në drejtimin e një lexuesi. Është e trishtueshme të shohësh se si duket se mediat alternative janë ngritur për të lidhur gjithçka që kërkon vëmendje serioze me jashtëtokësorët. Subjekt 'jashtëtokësorët' me sa duket shet mirë, sepse shumë janë ende në [...]

Vazhdo leximin »

Pak në lidhje me traktatin e Marrakeshit: Kutzooi!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Dhjetor 2018 4 Comments
Pak në lidhje me traktatin e Marrakeshit: Kutzooi!

Unë e di, unë jam pak vonë, por kam dashur të lërë hype të shkojnë nga. Për disa javë ne kemi qenë të rrahur për të ndaluar traktatin e Marrakesh dhe pastaj të gjitha vazhdojnë vetëm. Ne e dinim paraprakisht. Për fat të mirë, ende mund të kemi zgjedhjet e para të dhomës në [...]

Vazhdo leximin »

Djegia e zjarrit kaliforniane: pse shtëpitë dhe pemët nuk digjen?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 nëntor 2018 38 Comments
Djegia e zjarrit kaliforniane: pse shtëpitë dhe pemët nuk digjen?

Ju duhet t'i kushtoni vëmendje në ditët e sotme nëse lajmi nuk ka një fund të dyfishtë të ndërtuar për të qenë në gjendje të etiketojë një teori komploti si lajme të rreme. Ajo mund të jetë vetëm se material nëpër faqet e internetit të ndryshme komplot zbuluar është se është i shtrembëruar qëllimisht, në mënyrë që gishti mund të theksohet dhe mund të jenë më pas tha: "shikoni se faqet e rreme e lajmeve". [...]

Vazhdo leximin »

Ronald Bernard debatoi dhe për çfarë ishte

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2018 12 Comments
Ronald Bernard debatoi dhe për çfarë ishte

Në videon 5e të aktorit tashmë të njohur në mediat alternative, majmuni del nga zilja e asaj për të cilën ishte e gjitha. Ronald Bernard shqipton Epokën e Re menduar se jemi në kohën e vullnetit të lirë dhe se ne nuk duhet të luftojmë me të keqen, sepse atëherë [...]

Vazhdo leximin »

Parashikimi: BREXIT nuk vazhdon! Laboratorët e Komunikimit Strategjik janë në kontroll!

Parashikimi: BREXIT nuk vazhdon! Laboratorët e Komunikimit Strategjik janë në kontroll!

Për askënd tani nga puncturing di truket rreth rrjedhë media nuk do të jetë aq e vështirë të parashikohet se referendumi anëtarësimi Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimi Evropian nuk ishte menduar dhe nuk do të vijë. Klasa elitiste thjesht heq çdo gjë nga popullata evropiane, me Anglinë si një shembull, [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër