Etiketa: politik

Koha për ndryshimin e madh dhe kthesën e madhe: firmosni peticionin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Maj 2020 22 Comments
Koha për ndryshimin e madh dhe kthesën e madhe: firmosni peticionin

Kriza e koronës na detyron të mendojmë për ndryshime drastike. Unë e njoftova atë tashmë pasi faqja ime u nënshtrua një sulmi DDoS për gjysmë dite. Unë bëra një deklaratë groteske me fjalët: "Plani im është të paraqes plane konkrete në të ardhmen e afërt për të ndihmuar këtë qeveri dhe të gjithë sistemin [...]

Vazhdo leximin »

Nga mbyllja në OpenUp! ne do ta kthejmë programimin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Prill 2020 6 Comments
Nga mbyllja në OpenUp! ne do ta kthejmë programimin

Tani që jemi përmbytur në të gjithë botën me 'coronavirus, coronavirus, coronavirus', shumë janë duke rënë në depresion kolektiv. Programimi është i dyfishtë, sepse fjala 'mbyllje' ka efektin më të tmerrshëm në mendjen tonë. Fjala ka të dy 'mbyllur' (mbyllur lart) dhe 'poshtë' (duke shtypur në tokë). Pavarësisht nëse virusi me të vërtetë […]

Vazhdo leximin »

Masat e bllokimit të koronavirus covid-19 zgjaten më 6 prill dhe bëhet shumë më e rëndë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 30 Mars 2020 14 Comments
Masat e bllokimit të koronavirus covid-19 zgjaten më 6 prill dhe bëhet shumë më e rëndë

Përditësimi i koronavirus: Mos harroni kur thashë që nuk ka mbaruar më 6 prill (shiko këtu për shembull). Siç parashikohej, shtrirja e masave prandaj njoftohet sot. Allshtë kaq e lehtë për tu parë dhe parashikuar sepse jemi dëshmitarë të skenarit master. Pasi ta kuptoni këtë skenar master, mund të [[]]

Vazhdo leximin »

A je edhe ti budalla?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2019 7 Comments
A je edhe ti budalla?

A je edhe ti budalla? Po ti? Rreth faktit të thjeshtë që pothuajse të gjithë rreth jush ende besojnë se politika është çështje e besueshme. Njerëzit me të vërtetë mendojnë seriozisht se demokracia ekziston. Epo mund të mendoni: «Epo, besoj edhe unë. Mund të mos shkojë gjithmonë ashtu siç duhet […]

Vazhdo leximin »

Ju mund të sillni ndryshime dhe zgjedhjet tuaja kanë rëndësi!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Qershor 2019 12 Comments
Ju mund të sillni ndryshime dhe zgjedhjet tuaja kanë rëndësi!

Shpesh kur nisni një bisedë me njerëz që kanë filluar të kuptojnë se bota që mediat dhe politika na thonë se është e bazuar tërësisht në mashtrime dhe mashtrime, reagimi është tepër i pashpresë dhe në venë "nuk mund të bësh asgjë për të bërë ". Gjithmonë kam gjetur një përfundim interesant. [...]

Vazhdo leximin »

Letra e hapur drejtuar qeverisë dhe mediave: dorëheqja kolektive dhe ndjekja penale në një gjykatë të popullit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Mars 2018 9 Comments
Letra e hapur drejtuar qeverisë dhe mediave: dorëheqja kolektive dhe ndjekja penale në një gjykatë të popullit

Tani që mediat na kanë treguar arsenalin e tyre të armëve në Tregimin e Lajmit apo Nonsense të 5 marsit të kaluar, është koha për të ndaluar dhe të themi: Nuk e marrim më këtë. Po, kjo shfaqje ishte një përpjekje për të maskuar arritjet e mediave hollandeze, por haptazi tregoi njohuritë e [...]

Vazhdo leximin »

Referendumi konsultativ është shfuqizuar dhe nuk ka referendum për t'u injoruar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Shkurt 2018 10 Comments
Referendumi konsultativ është shfuqizuar dhe nuk ka referendum për t'u injoruar

Ju keni treguar pa kuptim dhunën dhe pa kuptim, por keni gjithashtu një politikë të pakuptimtë për një diskutim të pakuptimtë rreth referendumit këshillues që është provuar i pakuptimtë. Thierry Baudet bëri shumë për të bërë rolin e tij të pakuptimtë në dhomë të duket disi më kuptimplotë, por Kajsa Ollongren nuk është në dhomë për të thënë po pas [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet është klloun i cili duhet të mendojë në mënyrë kritike rreth qafës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Janar 2018 13 Comments
Thierry Baudet është klloun i cili duhet të mendojë në mënyrë kritike rreth qafës

Nëse ndiqni shfaqjet e Thierry Baudet, atëherë duket se ka një dozë të madhe sinqeriteti që shumë do të vlerësojnë. Kritikat e tij shpesh janë brisk të mprehta dhe stili i tij do të apelojë për shumë. Sigurisht që do të ketë edhe disa që do të gjejnë atë një djalë richelouse ngritur mbi kalë, por ai gjithashtu e bën atë të mirë [...]

Vazhdo leximin »

Peter R. de Vries ndihmon fabrikën Anne Faber të vazhdojë me tjerrje me një mesazh për viktimën e babait Michael P.

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2017 17 Comments
Peter R. de Vries ndihmon fabrikën Anne Faber të vazhdojë me tjerrje me një mesazh për viktimën e babait Michael P.

Peter R. de Vries, Anne Faber psyop mund të vazhdojë tjerrje këtë mëngjes duke postuar një mesazh në Twitter, duke pretenduar se babai i 1 e vajzës përdhunuar rrëzuan kot për ndihmë në politikë holandeze. Nëse pyetja gjysmë e madhe e Holandës shënon besueshmërinë e vrasjes së Anne Faber fillon të vendosë, [...]

Vazhdo leximin »

Kabineti i ri (retteketet) jep 270 milion edukim (argëtim)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Shtator 2017 10 Comments
Kabineti i ri (retteketet) jep 270 milion edukim (argëtim)

Çfarë keni nevojë për të kontrolluar një vend diktatorial pa u revoltuar shtetasit tuaj? Jepuni atyre ndjenjën e pjesëmarrjes. Kjo është shumë e rëndësishme thelbi i parimit demokratik. Natyrisht, për vite me radhë kemi qenë të sunduar nga aristokracia dhe natyrisht që Princi Bernhard ishte pas krijimit të [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër