Tag: satan

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Sidomos nga këndi i atyre që me botëkuptimit të krishterë apo islam unë shpesh merrni pyetjen: në qoftë se ju mendoni se gjithësia ka krijuar një simulim Luciferiane, i cili më pas krijoi Luciferin dhe si në lidhje me këto demonëve djinns, Archons? Unë do të doja të sqaroj këtë në këtë artikull dhe unë gjithashtu do të [...]

Vazhdo leximin »

Çështja kryesore e fesë: Kush është Perëndia i vërtetë dhe kush është Satani?

paraqitur në FILOZOFIK by në 14 Dhjetor 2015 12 Comments
Çështja kryesore e fesë: Kush është Perëndia i vërtetë dhe kush është Satani?

Në shumë reagime nga lexuesit pyetet se pse flas aq shumë për djallin? Nëse ka një Satan, a duhet të ketë edhe një Perëndi? Për lexuesit që janë vetëm në këtë faqe interneti këto do të jenë tërësisht pyetje absurde. Në përvojën e tyre nuk ka ndoshta ndonjë zot dhe gjithçka është [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër