Tag: Saturn

Pse kllounët e tmerrshëm papritur u kapën nga mediat

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Tetor 2016 20 Comments
Pse kllounët e tmerrshëm papritur u kapën nga mediat

Në mënyrë që të kuptojmë se çfarë qëndron prapa faktit që mediat kryesore po nxisin histori rreth 'clowns horror' në këtë mënyrë, ne duhet të gërmoj në partinë e Halloween. Kjo është ndoshta arsyeja që kjo hype e kllounës po ndodh tani. Shfaqja e këtyre paraqitjeve të tmerrshme klloun nuk ndodh në [...]

Vazhdo leximin »

Çështja kryesore e fesë: Kush është Perëndia i vërtetë dhe kush është Satani?

paraqitur në FILOZOFIK by në 14 Dhjetor 2015 12 Comments
Çështja kryesore e fesë: Kush është Perëndia i vërtetë dhe kush është Satani?

Në shumë reagime nga lexuesit pyetet se pse flas aq shumë për djallin? Nëse ka një Satan, a duhet të ketë edhe një Perëndi? Për lexuesit që janë vetëm në këtë faqe interneti këto do të jenë tërësisht pyetje absurde. Në përvojën e tyre nuk ka ndoshta ndonjë zot dhe gjithçka është [...]

Vazhdo leximin »

Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit 2

paraqitur në simbolizmit by në 30 Shtator 2015 14 Comments
Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit 2

Dje kam vendosur një artikull në të cilin kam dhënë vizionin tim për praninë e mundshme të simbolizmit të Saturnit në Islam. Këtu fokusi ishte kryesisht në Kaaba në Mekë dhe në krahasim me polin e veriut të Saturnit. Kjo nuk mund të jetë një argument shumë i fortë për shumë njerëz. Sigurisht që nuk është qëllimi im [...]

Vazhdo leximin »

Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit

paraqitur në simbolizmit by në 29 Shtator 2015 45 Comments
Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit

Për shkak se unë kam shumë ndjekës muslimanë në Facebook, kam rregullisht pyetjen se si mund të pohoj se feja është një reflektim i kultit të Saturnit. Për të filluar, unë dua ta bëj të qartë se kam respekt për njerëzit që janë seriozë për besimin e tyre. Ata shpesh janë shumë të vetëdijshëm të angazhuar në jetën e tyre dhe kanë një [...]

Vazhdo leximin »

CERN, Shiva, Vedat, Saturni dhe shkatërrimi i planifikuar i njerëzimit

paraqitur në simbolizmit by në 17 gusht 2015 6 Comments
CERN, Shiva, Vedat, Saturni dhe shkatërrimi i planifikuar i njerëzimit

Për të vazhduar të lexoni këtë artikull, ju mund të bëheni anëtar duke klikuar në butonin 'mbështetjen tuaj'. Kjo ju lejon qasje në pjesën tjetër të këtij neni. Ky prag është i domosdoshëm sepse duhet ta keni lexuar së pari librin. Tashmë jeni anëtar nga 2 € / muaj dhe kështu më mbështetni që të kaloj […]

Vazhdo leximin »

Avatari njerëzor dhe burgu shpirtëror

paraqitur në FILOZOFIK by në 19 Qershor 2015 7 Comments
Avatari njerëzor dhe burgu shpirtëror

Në disa artikuj kam marrë projektin e Google X. Në artikullin në të cilin shpjegoj se çfarë është matrica, shpjegova se njeriu mund të jetë tashmë bio-kompjuter ose bio-avatar, në të cilin jeton shpirti; shpirti që mbahet brenda matricës së Saturnit (shih këtu). Pyetja që më pas do të [...]

Vazhdo leximin »

Cila është matrica dhe pse është e dobishme të shohësh përmes saj?

paraqitur në FILOZOFIK by në 3 Qershor 2015 3 Comments
Cila është matrica dhe pse është e dobishme të shohësh përmes saj?

Një citim i njohur nga Morpheus nga filmi 'The Matrix' është: "Matrix është një sistem, Neo. Ky sistem është armiku ynë. Por kur jeni brenda, ju shikoni rreth, çfarë po shihni? Biznesmenë, mësues, avokatë, marangozë. Mendjet e njerëzve që po përpiqemi të shpëtojmë. Por derisa të bëjmë, këta njerëz janë [...]

Vazhdo leximin »

Matrica e Saturnit dhe programimi i saj

paraqitur në FILOZOFIK by në 2 Prill 2015 0 Comments
Matrica e Saturnit dhe programimi i saj

Një mik i mirë më dërgoi videon në YouTube më poshtë. Kjo pjesë e bukur e filmit tregon shumë të vërteta, domethënë që ne e lejojmë veten të thithim në një botë në të cilën paratë janë bërë mjet për të kontrolluar njerëzimin dhe jemi plotësisht të shkëputur nga burimet që ofron natyra. Përkundër faktit se video është shumë [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër