Tag: Universum

Vrima e zezë e fotografuar nga NASA është në të vërtetë një plazmid plazmatik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 nëntor 2019 4 Comments
Vrima e zezë e fotografuar nga NASA është në të vërtetë një plazmid plazmatik

Në librin tim që do të botohet së shpejti, unë do të flas, ndër të tjera, për universin ashtu siç mendojmë se e perceptojmë. Ndër të tjera, diskutohet fenomeni i 'vrimave të zeza'. NASA së fundmi prezantoi "një foto" të një vrimë të zezë. Në videon më poshtë do të sqaroheni se si ka mundësi që kjo vrimë e zezë të jetë një [...]

Vazhdo leximin »

Si NASA përpiqet të zgjerojë universin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Tetor 2018 17 Comments
Si NASA përpiqet të zgjerojë universin

'Si NASA përpiqet të zgjerojë universin' është një titull mjaft i çuditshëm, apo jo? Universi thjesht ekziston dhe NASA e sheh vetëm atë. Ajo e bën këtë me teleskopë hapësinorë të tillë si Hubble. NASA nuk mund ta zgjerojë universin. Universi është një fakt ekzistues dhe ju mund ta perceptoni atë, por pafundësisht të madhe [...]

Vazhdo leximin »

"E kam kërkuar universin" prirje

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 gusht 2018 5 Comments
"E kam kërkuar universin" prirje

Ju dëgjoni atë gjithnjë e më shumë njerëz thonë: "Unë kam kërkuar universin". Nga vjen kjo prirje? Joost mund të dijë, por është një lloj hype. Njeriu modern me sa duket beson në një lloj fuqie hyjnore të universit. Shumica e popullsisë holandeze, megjithatë, besojnë në teorinë e evolucionit dhe në atë [...]

Vazhdo leximin »

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Sidomos nga këndi i atyre që me botëkuptimit të krishterë apo islam unë shpesh merrni pyetjen: në qoftë se ju mendoni se gjithësia ka krijuar një simulim Luciferiane, i cili më pas krijoi Luciferin dhe si në lidhje me këto demonëve djinns, Archons? Unë do të doja të sqaroj këtë në këtë artikull dhe unë gjithashtu do të [...]

Vazhdo leximin »

Tani që ne e dimë se çfarë është problemi, cila është zgjidhja?

paraqitur në NADENKERTJES, ANALIZA E LAJME by në 7 Dhjetor 2017 21 Comments
Tani që ne e dimë se çfarë është problemi, cila është zgjidhja?

Nëse keni qenë në këtë faqe për një kohë më të gjatë, ju mund të keni ardhur në përfundim se një numër i gjërave në botë nuk janë të drejta. Ju mund të keni zbuluar se lajmet shpesh bëhen dhe se termi "lajm i rremë" është krijuar për të marrë një monopol për atë që [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër