Dita: ai

Masat e bllokimit të koronavirus covid-19 zgjaten më 6 prill dhe bëhet shumë më e rëndë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 30 Mars 2020 14 Comments
Masat e bllokimit të koronavirus covid-19 zgjaten më 6 prill dhe bëhet shumë më e rëndë

Përditësimi i koronavirus: Mos harroni kur thashë që nuk ka mbaruar më 6 prill (shiko këtu për shembull). Siç parashikohej, shtrirja e masave prandaj njoftohet sot. Allshtë kaq e lehtë për tu parë dhe parashikuar sepse jemi dëshmitarë të skenarit master. Pasi ta kuptoni këtë skenar master, mund të [[]]

Vazhdo leximin »

Studimet neurologjike të pedofilëve të Jeffrey Epstein janë thellësisht të integruara në rrjetin më të rëndësishëm të UA në botë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Korrik 2019 5 Comments
Studimet neurologjike të pedofilëve të Jeffrey Epstein janë thellësisht të integruara në rrjetin më të rëndësishëm të UA në botë

Ajo është mendje defekt nëse ju lexoni atë që unë vetëm pashë në këtë artikull në Steemit.com. Ndërsa e gjithë vëmendja në botë është e përqendruar në lidhjet e Epstein në politikë dhe shumë prej tyre kanë shpresën (ndoshta të rreme) se titujt do të fillojnë më në fund, askush nuk duket se e sheh rolin e rëndësishëm që Epstein luan në [...]

Vazhdo leximin »

Si do të sjellim ndryshimin e madh nëse 99% është joanalizues?

paraqitur në SIMULIMI by në 15 Korrik 2019 32 Comments
Si do të sjellim ndryshimin e madh nëse 99% është joanalizues?

Tani që kemi ardhur në përfundimin se shumë prej nesh janë fjalë për fjalë të pajetë (shih këtë artikull), unë ju kërkoj të mendoni përsëri për këtë vërejtje. Unë nuk do të thotë 'në një mënyrë të folurit' ose 'në metafora', nuk do të thotë fjalë për fjalë të pajetë. "Go and multiply" është një deklaratë e njohur [...]

Vazhdo leximin »

'Ego' është programi AI që plotëson autopilotin e bio-robotit të njeriut-avatar

paraqitur në SIMULIMI by në 11 Korrik 2019 13 Comments
'Ego' është programi AI që plotëson autopilotin e bio-robotit të njeriut-avatar

Ata që kanë lexuar artikullin për njerëzit pa shpirt (NPC) tani mund të kuptojnë se termi "ndërgjegje" ose "shpirt" mund të krahasohet me një lidhje pa tel midis një ndërveprimi të trurit me një avatar në një simulim. Avatari në simulim është, siç ishte, i kontrolluar nga jashtë dhe prandaj është i frymëzuar. Në atë artikull [...]

Vazhdo leximin »

Deepfakes se çfarë janë ata dhe për sa kohë ka ndodhur ky fenomen?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Qershor 2019 1 Comment
Deepfakes se çfarë janë ata dhe për sa kohë ka ndodhur ky fenomen?

Unë kam diskutuar shpesh teknika me të cilat mund të krijohen shkronja të thella. Për lexuesit e rinj, do të doja të përsërisja këtë këtu në një detaj më të detajuar në një artikull të veçantë të dedikuar për këtë temë. Nëse e ndiqni lajmin çdo ditë, është shumë e rëndësishme që ta vini re këtë temë, sepse [...]

Vazhdo leximin »

A punojnë mediat me shkrimtarët e shkrimit dhe i shesin operacionet PsyOp ashtu si bëjnë me shfaqjet televizive?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Maj 2019 11 Comments
A punojnë mediat me shkrimtarët e shkrimit dhe i shesin operacionet PsyOp ashtu si bëjnë me shfaqjet televizive?

Çdokush që ka ndjekur rastin e Anne Faber dhe kohët e fundit ka parë rastin e Julie van Espen në Belgjikë në lajme duhet të ketë vënë re se kishte pak a shumë një situatë të ngjashme. Nëse ndjekim mediat, ky lajm është thjesht e vërteta. Ne jemi përmbytur me imazhe që [...]

Vazhdo leximin »

Çfarë do të bëjmë nëse robotët marrin përsipër punën tonë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Qershor 2018 3 Comments
Çfarë do të bëjmë nëse robotët marrin përsipër punën tonë?

Vetëm për shkak se ndonjëherë na kalon, mund të jetë po aq interesante që të hedhim një vështrim më të afërt në gjendjen teknologjike të çështjeve. Jo të gjithë marrin vështërsi për të parë filma, kështu që shpesh nuk kemi asnjë ide se çfarë qëndron në aspektin e teknologjisë. Për shembull, nëse i them njerëzve se shtëpitë [...]

Vazhdo leximin »

Kompania e Elon Musk, dantella neural e Neuralink do të vijë direkt nga DARPA (ashtu si interneti dhe smartphones)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Mars 2018 9 Comments
Kompania e Elon Musk, dantella neural e Neuralink do të vijë direkt nga DARPA (ashtu si interneti dhe smartphones)

Dr. Justin Sanchez, drejtor i Zyrës së Teknologjive Biologjike të DARPA-s, e pranon hapur në prezantimin e mëposhtëm. Të gjitha teknologjitë që menduam se u konceptuan nga sipërmarrësit e Dreams amerikan vijnë direkt nga laboratori i kompleksit ushtarak indutrial; Laboratori i zhvillimit të Pentagonit DARPA. Dhe sigurisht, DARPA me sa duket vetëm dëshiron të ndihmojë njerëzimin, në mënyrë që të plagosurit [...]

Vazhdo leximin »

Censura e Facebook: teksti i paqartë ikën nga bots AI, teksti i thjeshtë është i bllokuar!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 17 Janar 2018 5 Comments
Censura e Facebook: teksti i paqartë ikën nga bots AI, teksti i thjeshtë është i bllokuar!

Që prej disa javësh është praktikisht e pamundur të postohet diçka në Facebook, pa u censuruar. Njerëzit ende mendojnë se kjo është një ide e konspiracionit ose se është e gjitha e keqe, por provat tani janë demonstruar rigorozisht në afatin kohor të Martin Vrijland. Nuk ishte dje një tekst postuar me [...]

Vazhdo leximin »

Ben Goertzel robot projektuesi Sophia: "Ju keni 2 zgjedhje ose plug në AI ose jetojnë në kopshtin zoologjik të njerëzve"

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 25 Dhjetor 2017 18 Comments
Ben Goertzel robot projektuesi Sophia: "Ju keni 2 zgjedhje ose plug në AI ose jetojnë në kopshtin zoologjik të njerëzve"

Ben Goertzel është një wizkid i veçantë në fushën e UA. Ai u diplomua nga 19e e tij me një diplomë bachelor në Studimet Sasiore. Kështu që ai filloi me shumë njohuri matematikore në moshë të re dhe pastaj mori një doktoraturë në matematikë. Pastaj ai kaloi në shkencën njohëse dhe përfundimisht ai ishte përmes [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër