Tag: amoniak

Cili është saktësisht problemi i azotit, pse ankohen fermerët dhe pse ulja e shpejtësisë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 nëntor 2019 12 Comments
Cili është saktësisht problemi i azotit, pse ankohen fermerët dhe pse ulja e shpejtësisë?

Duket se është një plagë e vërtetë! Të gjithë fermerët papritmas duhet të zvogëlojnë azotin. Kjo fjalë 'azot' tashmë ka në vetvete fjalën subliminale 'mbyt' dhe kështu e bën njeriun mesatar në rrugë të mendojë se kemi të bëjmë me një substancë për të cilën do të lodhemi. Ndoshta […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër