Tag: app

Anja Schaap u gjet i vdekur në det mbi Ishujt Wadden, por me cilin anije (myshiptracking.com)?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Qershor 2019 21 Comments
Anja Schaap u gjet i vdekur në det mbi Ishujt Wadden, por me cilin anije (myshiptracking.com)?

Ishte një lajm i madh dje, sepse Anja Schaap do të ishte gjetur i vdekur në det. Jo vetëm një det, por Deti i Veriut: mbi Ishujt Wadden (siç raportojnë mediat). Megjithatë, nëse shikojmë historinë e transportit detar në ditën dhe kohën e gjetjes së saj (18 Qershor 13: 30 orë), atëherë nuk ka në të vërtetë asnjë anije stacionare atje. [...]

Vazhdo leximin »

Anja Schaap mund të shohë imazhe në 'Hetim të kërkuar' dhe prandaj nuk ka PsyOp?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Qershor 2019 7 Comments
Anja Schaap mund të shohë imazhe në 'Hetim të kërkuar' dhe prandaj nuk ka PsyOp?

Nëse pamjet e hetimit kërkohen mbrëmë duket, mund të nxirrni menjëherë përfundimin se nuk mund të merremi përsëri me një tjetër PsyOp që mungon (operacioni psikologjik). Në artikullin tim për të zhdukurit e Anja Schaap, unë tregova se si RTL News solli kërkimin e Sherlock Holmes së bashku 'app në vëmendje [...]

Vazhdo leximin »

Anja Schaap mungon tashmë të provuar një PsyOp? Shih këtu pse (video)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Qershor 2019 15 Comments
Anja Schaap mungon tashmë të provuar një PsyOp? Shih këtu pse (video)

A është rasti i Anja Schaap tashmë i provuar si një PsyOp (operacion psikologjik)? Në artikullin tim të mëparshëm unë përmenda tashmë se rasti i Anja Schaap ndoshta sillet rreth futjes së aplikacionit për kërkim të quajtur 'Sherlock'. Epo, çfarë shohim kur shohim faqen e Facebook të Anja Schaap? Pastaj ne shohim se ajo është në mesin e saj [...]

Vazhdo leximin »

Thijs H. PsyOp kishte për të minuar sekretin profesional dhe që tashmë është arritur sot

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Qershor 2019 8 Comments
Thijs H. PsyOp kishte për të minuar sekretin profesional dhe që tashmë është arritur sot

Është e vështirë të vazhdosh me kaq shumë operacione psikologjike (PsyOps) që po fluturon përreth. Unë tashmë kam njoftuar se gjëra të tilla si ato të Anne Faber duhet të çojnë në futjen e një 'kërkimi të përbashkët' app. Sot ne shohim futjen e atij aplikacioni të shtyrë nga mediat; ku ata [...]

Vazhdo leximin »

Missing Siebe Viegers: Fondacioni 'A doni të bashkoheni?' ofron një zgjidhje nëpërmjet zoekjemee.nl

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Shkurt 2019 18 Comments
Missing Siebe Viegers: Fondacioni 'A doni të bashkoheni?' ofron një zgjidhje nëpërmjet zoekjemee.nl

Është një iniciativë fisnike fantastike për të përmendur që një fondacion është krijuar pas zhdukjes së Ruben dhe Julian në 2013; zhdukja që përfundoi tragjikisht në djemtë e vdekur në një tub të zbrazët dhe një baba që kreu vetëvrasje. Sigurisht që nuk e morëm provën dhe ari i njohur i pelenave ishte [...]

Vazhdo leximin »

Aplikacioni kinez i paralajmëron njerëzit me borxhe në zonën tënde

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Janar 2019 9 Comments
Aplikacioni kinez i paralajmëron njerëzit me borxhe në zonën tënde

Ne tashmë kishim sistemin e kredive të Sesamit në Kinë; një sistem pikësh që shpërblen njerëzit nëse ata, për shembull, vullnetarë dhe ndëshkojnë nëse bëjnë shkelje. Përveç kësaj, ky sistem siguron që kreditë tuaja ndikohen negativisht duke u marrë me njerëz me një rezultat më të ulët dhe pozitiv me njerëzit me një rezultat të mirë. Kush e Zi [...]

Vazhdo leximin »

Arrestimi i programuesit 33 vjeçar për shkak të spiunimit të disa grave nëpërmjet telefonit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Mars 2018 10 Comments
Arrestimi i programuesit 33 vjeçar për shkak të spiunimit të disa grave nëpërmjet telefonit

Kush nuk mban mend historinë e kohëve të fundit të imazheve lakuriq të grave holandeze të hendbollit në saunë në Nederasselt. Ne ishim tronditur tashmë nga kjo. Për fat të keq kjo është shumë më e keqe tani duket se një programues 33 vite një numër i madh i grave duke përdorur kamera në telefonin e tyre celular në dhomë gjumi e tyre, tualet në banjo [...]

Vazhdo leximin »

Zgjidhja e rastit Anne Faber: Policia fut aplikacionin për të kërkuar në mënyrë të strukturuar me qytetarët

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Dhjetor 2017 14 Comments
Zgjidhja e rastit Anne Faber: Policia fut aplikacionin për të kërkuar në mënyrë të strukturuar me qytetarët

"Policia dëshiron të bashkëpunojë më të strukturuar me qytetarët në zbulimin e personave të zhdukur. Kërkimet e pakoordinuara mund të prishin hetimin e policisë. Kjo është ajo që paralajmëron Izanne de Wit, specialist i personave të zhdukur nga policia e Midden Nederland. Mund të ketë një aplikacion të veçantë kërkimi. "Kështu është njoftuar Dagblad van het Noorden (versioni i letrës) 18 dhjetor. Shumë mirë që unë [...]

Vazhdo leximin »

Anne Faber skenari më i mundshëm: rrëmbimi, vrasja apo diçka tjetër?

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 8 Tetor 2017 4 Comments
Anne Faber skenari më i mundshëm: rrëmbimi, vrasja apo diçka tjetër?

Nga të gjitha raportimet e medias deri më tani mund të bëjmë një analizë probabiliteti për shkakun e personit të zhdukur të Anne Faber. Ne pastaj shohim në app fundit dërguar, vendin ku xhaketë e saj, biçikletë dhe shpinës u gjetën dhe pastaj mund të përfundojë shpejt se nuk ka dyshim [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër