Tag: betekenis

A janë Bitcoin dhe 'Big Data' ari i ri apo vaj i ri?

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 27 nëntor 2017 8 Comments
A janë Bitcoin dhe 'Big Data' ari i ri apo vaj i ri?

Bitcoin është përdorur kryesisht në vitet e para nga njerëzit që dëshironin të japin drogë e tyre si anonim dhe me postë në shtëpi. Ata që filloi me të dhe 7 vjet 10 euro bitcoints harruar të thith, tani mund të jetë e bitcoinmiljonairs parë. Nëse ju vetëm 2010 10 euro për [...]

Vazhdo leximin »

Teoria e sheshtë e tokës, marrëzi e rrezikshme!

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 4 Korrik 2016 8 Comments
Teoria e sheshtë e tokës, marrëzi e rrezikshme!

Javën e kaluar "teoria e sheshtë toka" Unë qëllimisht luajtur karta gjatë gjithë kohës, sepse nuk ka papritur që 2015 bujë të madhe e bëri. Kjo është sigurisht teori të plotë të pakuptimta, të cilat mund të jenë të përmendur për të gjithë me pak njohuri themelore të matematikës dhe fizikës në vendin e përralla, por shfaqja e kësaj "lëvizje" [...]

Vazhdo leximin »

Festimi i Ditës së Çlirimit? A e dini se çfarë jeni duke festuar?

paraqitur në GESCHIEDENIS by në 5 Maj 2016 0 Comments
Festimi i Ditës së Çlirimit? A e dini se çfarë jeni duke festuar?

Nëse sot do të festoni Ditën e Çlirimit dhe mendoni se po festoni çlirimin e Holandës nga nazistët, atëherë merrni një moment për të studiuar nëse kjo është me të vërtetë e vërtetë. Në faqen e internetit Truthseeker1313.com një pamje krejtësisht të ndryshme të historisë mund të gjenden se në [...]

Vazhdo leximin »

Zbuloni kuptimin e vërtetë të partisë së Krishtlindjeve

paraqitur në simbolizmit by në 10 Dhjetor 2015 6 Comments
Zbuloni kuptimin e vërtetë të partisë së Krishtlindjeve

Për të kuptuar domethënien e vërtetë të Krishtlindjeve, kjo është një hap i gërmimeve në histori. Fillon pak e tmerrshme: Në traditën pagane nordike, 12 ishte djegur për ditë të tëra në një trungu të madh pemësh ku kafshët dhe njerëzit u sakrifikuan për nder të Hyjit Yule. Trungu i pemës simbolizonte gjenitalet mashkullore. [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër