Tag: Bibla

Bibla tanimë është bërë asnjanëse ndaj gjinive, por po punohet edhe në Kuranin pa-gjini

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Dhjetor 2019 31 Comments
Bibla tanimë është bërë asnjanëse ndaj gjinive, por po punohet edhe në Kuranin pa-gjini

Nëse i keni hulumtuar pak Biblën dhe Kuranin, mund të keni zbuluar se historia e krijimit është mjaft e paqartë. Atëherë mund të keni zbuluar që Zoti e krijoi njeriun një herë asnjanës gjinor. Që ky person të quhet Adem në Bibël mund të tingëllojë mashkull për ju, por kjo është një keqkuptim. [...]

Vazhdo leximin »

Homomanifest dhe nënshkrimi i kreut të SGP Van der Staaij nën deklaratën e Nashville: propaganda e maskuar e ylberit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Janar 2019 7 Comments
Homomanifest dhe nënshkrimi i kreut të SGP Van der Staaij nën deklaratën e Nashville: propaganda e maskuar e ylberit

Po aq i palidhur me pyetjen nëse lideri i SGP-së Kees van der Staaij nuk është në të vërtetë sekret i dashurisë mashkullore, është sigurisht i tërë trazirat rreth deklaratës së Nashville-it që maskuan propagandën e ylberit. Kjo është se si e bëni këtë: ju krijoni një problem vetë, jepni shumë vëmendje në media duke admiruar një trazirë të vetëshpallur, përmes aktorëve të [...]

Vazhdo leximin »

A është dhëndri i Trumpit, Jared Kushner, antikrishti profetik?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 nëntor 2018 5 Comments
A është dhëndri i Trumpit, Jared Kushner, antikrishti profetik?

Jared Kushner, dhëndri i Donald Trump (njeri i Ivanka Trump) ka të gjitha karakteristikat e antikrishtit profetik. Jo vetëm që ai është një çifut ortodoks, por gjithashtu e bleu pronën si një miliarder i pasurive të patundshme në 666 Fifth Avenue në Nju Jork. Në atë ndërtesë, kati i gjashtë ishte marrë me qira nga kompania Lucent [...]

Vazhdo leximin »

Donald Trump dhe profecia nga Daniel 7: 25 'qetësia para stuhisë' Lidhja Stormy Daniels

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 nëntor 2018 30 Comments
Donald Trump dhe profecia nga Daniel 7: 25 'qetësia para stuhisë' Lidhja Stormy Daniels

Me emërimin e Donald Trump si president, ai bën një koment të mrekullueshëm për fotografët: "Ju djema e dini se çfarë përfaqëson kjo? Ndoshta është qetësia para stuhisë ". Jo shumë më vonë ne morëm medaljen e mediave në lidhje me çështjen e dyshuar të Trump me Stormy Daniels. Kjo çështje u hodh deri në lartësi të mëdha në mbarë botën dhe madje Twan Huys ftoi [...]

Vazhdo leximin »

A mund ta kontrollojmë rezultatin e këtij simulimi?

A mund ta kontrollojmë rezultatin e këtij simulimi?

Edhe pse unë kam një moshë shumë të re tashmë e kishte pasur për të bërë nuk besoj se një Perëndi të dashur, por sidomos u kthye në frikë, ajo magjeps mua se si miliarda njerëz janë të preokupuar me sistemin e tyre të besimit dhe le të përcaktojnë të gjithë jetën e tyre përmes. Tani jo vetëm është besimi në Zot, Allahu, Jezusi, [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër