Etiketa: de

Kryetari i bashkisë italiane kërcënon të dërgojë flakësorë për të luftuar koronavirusin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Mars 2020 14 Comments
Kryetari i bashkisë italiane kërcënon të dërgojë flakësorë për të luftuar koronavirusin

Cila është fytyra e vërtetë e regjimit që përhapet përmes politikës dhe mediave në bashkëpunim me opozitën e kontrolluar? Vini re simbolin e ylberit. A është ylberi fshehurazi simbol i rendit të ri botëror? A është bota e përmbytur me një valë korale si në kohën e Noes? Appearedfarë u shfaq përsëri […]

Vazhdo leximin »

A ishte babai i Anass Aouragh një producent filmi? Pyetje të reja në lidhje me rastin Anass

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 17 Dhjetor 2019 6 Comments
A ishte babai i Anass Aouragh një producent filmi? Pyetje të reja në lidhje me rastin Anass

Ju me siguri e mbani mend rastin e vetëvrasjes së Anass Aouragh nga Wassenaar në vitin 2013. Kishte shumë bujë në atë kohë sepse Peter R. de Vries tha në TV se çdo flokë dhe çdo fije u ekzaminua në vendndodhjen e Anass dhe unë kur doli me një aparat fotografik […]

Vazhdo leximin »

E Premte e purpurt: si fëmijët në shkolla mbingarkohen me propagandën LGBTI

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 13 Dhjetor 2019 17 Comments
E Premte e purpurt: si fëmijët në shkolla mbingarkohen me propagandën LGBTI

Dje mora një email nga i cili duket se administrata e shkollës e një VMBO po u bën thirrje studentëve të saj të vishen me vjollcë në kontekstin e 'Premtes së purpurt'. Në të kaluarën kemi pasur vetëm ditën e kafshëve, ditën e babait dhe nënës, por në ditët e sotme ju keni një ditë ndërkombëtare për këtë dhe ditë ndërkombëtare për atë. Ju keni pothuajse për gjithçka […]

Vazhdo leximin »

Nicky Verstappen Jos Brech është gati të pranojë një bazë të dhënash të ADN-së për tinkering me ADN-në tuaj në internet

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 nëntor 2019 12 Comments
Nicky Verstappen Jos Brech është gati të pranojë një bazë të dhënash të ADN-së për tinkering me ADN-në tuaj në internet

Shtë një çështje urrejtjeje dhe të gjithë mendojnë se Jos Brech do të shpallet fajtor në çështjen Nicky Verstappen. Ne kemi paqe me këtë, sepse të gjithë gjithashtu mendojnë se nëse keni pornografi fëmijësh në PC tuaj, me siguri atëherë keni pasur atë tendencë. Nëse […]

Vazhdo leximin »

Libri i ri Martin Vrijland 'Realiteti ashtu siç e perceptojmë' gati për shpërndarje!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 nëntor 2019 3 Comments
Libri i ri Martin Vrijland 'Realiteti ashtu siç e perceptojmë' gati për shpërndarje!

Ka ardhur koha më në fund për librin e ri 'Realiteti ashtu siç e perceptojmë'. Dje u ofrova lexuesve tashmë librin për Ebook Reader (ose e-Reader nëse dëshironi) dhe në versionin PDF. Tani e tutje, versioni i librit të papjekur është gjithashtu i disponueshëm përmes librarisë në internet librash për çmimin e € 24,95. Më poshtë mund të […]

Vazhdo leximin »

Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 8 Comments
Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

Shtë një histori tjetër e tillë që mund të jetë mbështjellë direkt nga tubi i skenarit të filmit të Peter R. de Vries. Por ai ka këmbët e tij në një fluturim shumë të ngushtë Transavia, kështu që nuk mund të ketë asnjë lidhje me të. Studiot e John de Mol dhe Talpa gjithashtu nuk kanë kontroll, sepse John […]

Vazhdo leximin »

"Realiteti ndërsa e perceptojmë" libri Martin Vrijland tani në dispozicion

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Shtator 2019 5 Comments
"Realiteti ndërsa e perceptojmë" libri Martin Vrijland tani në dispozicion

Vitet e fundit shpesh më kanë pyetur pse nuk po botoj një libër. Unë e dija që libri do të vinte, por fotografia ishte akoma duke u formuar. Ndoshta kjo është përshkruar më së miri si duke pritur për përfundimin e shkarkimit të një skedari në […]

Vazhdo leximin »

Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Shtator 2019 4 Comments
Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

De Telegraaf ka ndryshuar emrin e saj për artikujt e paguar nga 'ekstra' në 'premium'. Nëse doni të lexoni atë lajm të prodhuar vetë, së pari duhet të bëheni anëtar i asaj gazete që gjithashtu shkroi në favor të okupatorit në '40 /' 45. Tani e dimë që ANP është në duart e miliarderit John de Mol dhe […]

Vazhdo leximin »

A punojnë mediat me shkrimtarët e shkrimit dhe i shesin operacionet PsyOp ashtu si bëjnë me shfaqjet televizive?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Maj 2019 11 Comments
A punojnë mediat me shkrimtarët e shkrimit dhe i shesin operacionet PsyOp ashtu si bëjnë me shfaqjet televizive?

Çdokush që ka ndjekur rastin e Anne Faber dhe kohët e fundit ka parë rastin e Julie van Espen në Belgjikë në lajme duhet të ketë vënë re se kishte pak a shumë një situatë të ngjashme. Nëse ndjekim mediat, ky lajm është thjesht e vërteta. Ne jemi përmbytur me imazhe që [...]

Vazhdo leximin »

Rrjeti i sigurisë në vijim: kurs i konspiratorit Patrick Savalle nëpërmjet Café Weltschmerz (modelet e mashtrimit)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Maj 2019 7 Comments
Rrjeti i sigurisë në vijim: kurs i konspiratorit Patrick Savalle nëpërmjet Café Weltschmerz (modelet e mashtrimit)

Café Weltschmerz publikoi kohët e fundit një intervistë nga një "profesionist" Eric van de Beek (natyrisht në një kostum, me një shikim serioz dhe fytyrë poker) me një yll të dyshuar të vjetër në komplot, Patrick Savalle. Ju mund ta gjeni atë intervistë nën këtë link. Fjalë për fjalë gjithçka që është diskutuar këtu në këtë faqe interneti është kapur nga këta këmbëgjatë [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër