Tag: meer

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

Çdo person holandez potencialisht 'konfuzon personin' dhe pasagjerin e psikologjisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Shkurt 2018 7 Comments
Çdo person holandez potencialisht 'konfuzon personin' dhe pasagjerin e psikologjisë

Po, papritur kishte hundë dhe buzë nga raporti se tani ka edhe psikologji në Holandë rreth ngasjes. Nga jashtë ata duken si një ambulancë, por brenda udhëtarit mund të jetë i lidhur siç duhet dhe asnjë pajisje nuk mund të prishen. Medikamentet fshihen mirë. Me termin 'personi i hutuar', mendon [...]

Vazhdo leximin »

Geert Wilders: shumë keq që grushti i Erdoganit ka dështuar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Shtator 2016 1 Comment
Geert Wilders: shumë keq që grushti i Erdoganit ka dështuar

Ekziston qartë një trend që po zhvillohet ku gara dhe grupet e popullsisë duhet të ngrihen kundër njëri-tjetrit. Ne shohim se në Amerikë, ku pas afrimit të ashpër të policisë të Eric Garner (i cili çoi në vdekjen e tij), një kontrast i dendur ndërmjet të bardhës dhe të zezës është ndezur. Lëvizja 'jeta e zezë çështje' gjithashtu tregon një ringjallje të fortë të Ku [...]

Vazhdo leximin »

Gjithnjë e më shumë qiramarrës që hyjnë në telashe

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Prill 2016 6 Comments
Gjithnjë e më shumë qiramarrës që hyjnë në telashe

Qeveria është e zënë. Ka investime me vetëdije pak në strehimin social dhe investitorët e huaj kanë zbuluar tregun holandez të strehimit. Vitin e kaluar, 50% e të gjitha investimeve në strehimin holandez me qira është bërë nga investitorët e huaj. Sipas firmës këshilluese të pasurive të paluajtshme Capital Value, i specializuar në investimet rezidenciale ndërkombëtare, pronat me qira të 14.300 u shiteshin partive të huaja në dhjetë transaksione vitin e kaluar. [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër