Tag: UFO

Evert Jan Poorterman dhe superioritetin e tij dhe 'njohuri' për Nibiru dhe Annunaki

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Prill 2019 10 Comments
Evert Jan Poorterman dhe superioritetin e tij dhe 'njohuri' për Nibiru dhe Annunaki

Dje kam përshëndetur Evert Jan Poorterman për tregimet e tij të mrekullueshme të Pashkëve në faqen e internetit të Niburu.co. Mendoj se ato duken shumë të këndshme, por në aspektin e përmbajtjes pyes veten nëse barra e tij e provës ka ndonjë kuptim. Evert Jan shpall një përzierje besimi dhe besimi UFO në planetin Niburu dhe Annunaki. Unë [...]

Vazhdo leximin »

Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shkurt 2019 15 Comments
Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

Këtë javë erdha përsëri në një artikull mbi Niburu.co përsëri, në drejtimin e një lexuesi. Është e trishtueshme të shohësh se si duket se mediat alternative janë ngritur për të lidhur gjithçka që kërkon vëmendje serioze me jashtëtokësorët. Subjekt 'jashtëtokësorët' me sa duket shet mirë, sepse shumë janë ende në [...]

Vazhdo leximin »

UFO-t që gjuajnë në dhe jashtë një reje stuhie ose vetëm Adobe After Effects?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Dhjetor 2018 14 Comments
UFO-t që gjuajnë në dhe jashtë një reje stuhie ose vetëm Adobe After Effects?

Ju i njihni ata, ato filma që tregojnë një re lokale të stuhisë mbi një qytet, për shembull. Papritmas një blic drite ndizet në re. "Dëshmi për ekzistencën e UFO-ve!" Ju mendoni. Më parë kam treguar se sa e lehtë ju mund të kandidojë filma të tilla thjesht duke përdorur software Adobe-së [...]

Vazhdo leximin »

Njohja e UFO-ve në film? Hidhni një sy se sa lehtë krijoni vetë në Adobe After Effects

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 nëntor 2018 7 Comments
Njohja e UFO-ve në film? Hidhni një sy se sa lehtë krijoni vetë në Adobe After Effects

Unë marr rregullisht video nga njerëz që përpiqen të bindin mua se UFO-t ekzistojnë me të vërtetë. Pastaj, me bindje, dërguan prova video në formën e një videoje në YouTube. Tani ka shumë njerëz që besojnë absurditet dhe tregimet e UFO-ve në tokë të sheshtë. Unë dua të kaloj kohën time në atë tokë të sheshtë [...]

Vazhdo leximin »

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Sidomos nga këndi i atyre që me botëkuptimit të krishterë apo islam unë shpesh merrni pyetjen: në qoftë se ju mendoni se gjithësia ka krijuar një simulim Luciferiane, i cili më pas krijoi Luciferin dhe si në lidhje me këto demonëve djinns, Archons? Unë do të doja të sqaroj këtë në këtë artikull dhe unë gjithashtu do të [...]

Vazhdo leximin »

Ekzistenca e jashtëtokësorëve dhe UFO-ve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Dhjetor 2015 39 Comments
Ekzistenca e jashtëtokësorëve dhe UFO-ve

Mundësia e ekzistencës së UFO-ve dhe jashtëtokësorëve gjithmonë konsiderohet më e natyrshme. Disa faqe mbajnë praktikisht çdo shikim të UFO-ve dhe vëzhgimet më bindëse mund të gjenden në YouTube. Në dokumentarin më poshtë, për shembull, në orët 1: 07: 55, shihni një UFO që fluturon pothuajse në heshtje në ajër për të zhdukur papritmas. Shumica e vëzhgimeve lënë ekstreme të mëdha [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër