Tag: Efekt Arrhenius

Gjyshi i Greta Thunberg rezulton të jetë shpikësi i efektit serë dhe uljes së popullsisë përmes eugjenikës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 nëntor 2019 9 Comments
Gjyshi i Greta Thunberg rezulton të jetë shpikësi i efektit serë dhe uljes së popullsisë përmes eugjenikës

Nëse dikush papritmas merr kaq shumë vëmendje dhe është ylli në rritje në skenën botërore, kjo zakonisht nuk është rastësi. Gjithashtu në rastin e klimës suedeze dhe aktivistes së mjedisit Greta Thunberg duket se një planifikim i duhur i kishte paraprirë kësaj. Nëna e saj, Malena Ernman, fitoi finalen në 2009 për pjesëmarrjen Suedeze në Eurovision […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër