Tag: fundi i kohës

PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Tetor 2019 3 Comments
PsyOp 'familja fantazmë' (operacion psikologjik): heqja e lirive tuaja dhe prezantimi i 'policisë së mendjes'

'Familja fantazmë' nga historia e Ruinerwold do të shpëtojë Telegraaf shumë para nëse shet 'abonimet e tij premium'. Sidoqoftë, nëse e hapni këtë rrëmujë 'familjes së fantazmave' në modalitetin e Njohjes me Google Chrome, thjesht mund të lexoni muhabetin pa pagesë. Pse do të bashkoheshit me një gazetë që tashmë mbështeste regjimin nazist në '40 /' 45 dhe tani […]

Vazhdo leximin »

Pse njerëzimi është tunduar të arrijë pavdekësinë dhe bashkimin me AI

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 30 Korrik 2019 14 Comments
Pse njerëzimi është tunduar të arrijë pavdekësinë dhe bashkimin me AI

Nëse lexojmë të gjitha sinjalet për ato që janë, atëherë shohim që bota po ndryshon me shpejtësi dhe se njeriu 2.0 është një fakt brenda viteve dhe 10 viteve. Ne do të përjetojmë tokën dhe universin 2.0 (dhe shumë versione të tjera) rreth 2045. Prandaj simbolika e ylberit kudo që ju […]

Vazhdo leximin »

Si mund ta ndalojmë procesin e profecisë në fund të kohës?

paraqitur në SIMULIMI by në 5 Janar 2019 9 Comments
Si mund ta ndalojmë procesin e profecisë në fund të kohës?

Çështja nga titulli do të jetë paksa e çuditshme për shumë njerëz gjithsesi. Ju mund të jeni të mjerë dhe kështu do të gjeni termin e përfundimit të kohës me kuptim të përkufizuar. A nuk e gjeni atë duke goditur sa njerëz arianë ende kanë një lloj sistemi besimi? Besimi në teorinë e evolucionit, për shembull. Po, edhe ky është një sistem besimi, sepse [...]

Vazhdo leximin »

Donald Trump dhe profecia nga Daniel 7: 25 'qetësia para stuhisë' Lidhja Stormy Daniels

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 nëntor 2018 30 Comments
Donald Trump dhe profecia nga Daniel 7: 25 'qetësia para stuhisë' Lidhja Stormy Daniels

Me emërimin e Donald Trump si president, ai bën një koment të mrekullueshëm për fotografët: "Ju djema e dini se çfarë përfaqëson kjo? Ndoshta është qetësia para stuhisë ". Jo shumë më vonë ne morëm medaljen e mediave në lidhje me çështjen e dyshuar të Trump me Stormy Daniels. Kjo çështje u hodh deri në lartësi të mëdha në mbarë botën dhe madje Twan Huys ftoi [...]

Vazhdo leximin »

Jezusi është shpëtimtari i gjithsecilit që ia dorëzon Atij! Apo Islami është e vetmja mënyrë e vërtetë?

Jezusi është shpëtimtari i gjithsecilit që ia dorëzon Atij! Apo Islami është e vetmja mënyrë e vërtetë?

U dërgova sot një artikull rreth traumatizimit të fëmijëve të vegjël dhe foshnjave që operoheshin deri në 80 të viteve pa narkozë, sepse sistemi nervor ende nuk ishte zhvilluar. Unë rekomandoj që ta lexoni këtë artikull para se të vazhdoni këtu. Në fakt, ka të bëjë me traumën. Trauma e parë [...]

Vazhdo leximin »

Falsifikimi i shfrenuar i historisë tregon se po dëshmojmë një axhendë luciferiane

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Korrik 2018 8 Comments
Falsifikimi i shfrenuar i historisë tregon se po dëshmojmë një axhendë luciferiane

Kushdo që kalon mësimin e historisë që kemi mësuar në shkollë një herë përmes një filtri nga perspektiva të tjera mund të zbulojë se ka shumë gjëra që kemi mësuar. Ata që marrin vështirësi për të parë ngjarjet historike (të cilat janë sjellë në një fakt) përmes syzeve të burimeve të tjera, mund të [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër