Etiketa: emancipim

Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 gusht 2019 25 Comments
Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

Në artikullin tim të mëparshëm sqarova se nga vjen ylberi si simbol. Shkurt, ylberi ishte fillimisht një simbol i tokës së re pas përmbytjes. Zoti tregoi një ylber që nuk ishte parë kurrë më parë në qiell si një shenjë për njeriun. Dhe Zoti tha: Kjo është shenja e besëlidhjes që [...]

Vazhdo leximin »

Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 gusht 2017 33 Comments
Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

Duket se propaganda LHBTI në të gjitha frontet të gjithë kufijtë. Dje kam bërë një thirrje në Facebook për të shqyrtuar vendet në Holandë 'gaybrapad' futur tashmë. Ajo tregoi se disa nuk kishte edhe se kjo ishte një iniciativë e lëvizjes homoseksual çlirimtare (tani quhet LHBTI). Ajo u gjet gjithashtu se e tillë një [...]

Vazhdo leximin »

Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Korrik 2017 17 Comments
Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

Martin Vrijland është akuzuar për gjithçka në internet, duke përfshirë atë që ai do të ishte homofob. Epo, kjo është peni juaj më i pastër, sepse unë mund ta gjej shumë mirë me njerëzit me joshje të ndryshme. Unë nuk jam homofob, por gazeta homoseksuale. Në fund të fundit, nuk ka më ndonjë çështje të pranimit apo emancipimit të homoseksualëve. Ne mund të [...]

Vazhdo leximin »

Zhvillimi i rrezikshëm: shteti dëshiron të rritë embrionet njerëzore dhe të lejojë adaptimet e ADN-së

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 29 Mars 2017 17 Comments
Zhvillimi i rrezikshëm: shteti dëshiron të rritë embrionet njerëzore dhe të lejojë adaptimet e ADN-së

Këshilli i Shëndetësisë ka këshilluar qeverinë holandeze që të heqë të gjitha kufizimet në legjislacion, duke lejuar kultivimin e embrioneve njerëzore dhe adaptimin e ADN-së. Argumenti, natyrisht, është se duke ofruar më shumë hapësirë, transmetimi i sëmundjeve trashëgimore mund të parandalohet në të ardhmen. Teknika që e bën të mundur që [...]

Vazhdo leximin »

A jeni edhe aq të sëmurë nga propaganda LGBT dhe homoseksual?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 gusht 2016 9 Comments
A jeni edhe aq të sëmurë nga propaganda LGBT dhe homoseksual?

"Gjatë EuroPride flet përditshme lhbt'er Het Parool Amsterdam në skenën homoseksual Amsterdamit, tolerancës dhe përvojat e tyre personale gjatë Krenarisë Gay", "javë LGBT-themed në Wikipedia abonim të 25 7 korrik dhe gusht të sjellë në lidhje me LGBT tema "," Qeveria përpiqet për trajtim të barabartë për të gjithë në Holandë. Kjo vlen edhe për lezbiket [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër