Tag: BE

Siria ofenduese turke një pararojë për Evropën

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Tetor 2019 6 Comments
Siria ofenduese turke një pararojë për Evropën

Ishte pak qesharake se si reaguan politikanët Hollandezë dje për sulmin turk në Sirinë Veriore. Kishte qenë në shtypin ndërkombëtar për ditë që Turqia kishte nënshkruar një marrëveshje me SH.B.A. dhe që Trump kishte tërhequr trupat e saj për t’i dhënë rrugë sulmit turk. 'Mustardë pas ngrënies' […]

Vazhdo leximin »

Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2019 4 Comments
Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

Si është e mundur? Në muajin 4, i gjithë Hollanda ka ndryshuar krejtësisht nga e drejta e votimit më të drejtën për PVDA të majtë! Mrekullitë nuk janë jashtë botës! Këtë mund ta quajmë "Efekti i zdrukthëtarit" ose thjesht të shohim se zgjedhjet janë mashtrim i pastër. Ne jemi dëshmitarë të mashtrimit zgjedhor këtu! Bëhet fjalë për shtyrjen e [...]

Vazhdo leximin »

Politika dhe media pooping mbi njerëzit me rezultate të rreme zgjedhjeve Zgjedhjet e BE (PVDA papritmas fiton)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Maj 2019 9 Comments
Politika dhe media pooping mbi njerëzit me rezultate të rreme zgjedhjeve Zgjedhjet e BE (PVDA papritmas fiton)

A ka ndonjë që mendon se si PVDA papritmas mund të fitojë nga blu? Ah, kjo natyrisht është për shkak të faktit se vetëm partitë e krahut të djathtë VVD dhe FvD (Mark Rutte dhe Thierry Baudet) kishin një debat të madh në TV! Kjo, natyrisht, varet nga votuesit që po kalojnë këtë debat [...]

Vazhdo leximin »

Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Maj 2019 6 Comments
Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

Vepra aktive (e njohur edhe si debat) e koordinuar nga Jeroen Pauw në Red Hat në Amsterdam midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet ishte, sipas mendimit tim, prova e madhe që kemi të bëjmë me aktorët kryesorë. Aktorët kryesorë që mbyllin profesionalisht sytë. Në debat kemi parë dy krijues të mirë-trajnuar chat të cilët të dy [...]

Vazhdo leximin »

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Brexit 'flex flexion' i Donald Tusk, i një mënyre të zgjuar njëvjeçare për të detyruar Mbretërinë e Bashkuar të kthehet në BE apo sham?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Prill 2019 15 Comments
Brexit 'flex flexion' i Donald Tusk, i një mënyre të zgjuar njëvjeçare për të detyruar Mbretërinë e Bashkuar të kthehet në BE apo sham?

"E vetmja rrugë e arsyeshme do të ishte një vonesë e gjatë por fleksibile," citon një zyrtar i lartë i BE, Donald Tusk. "Unë do të doja ta quaja atë një shtrirje përkul. Si do të funksiononte kjo praktikë? Ne mund t'i japim Mbretërisë së Bashkuar një zgjatje një vjeçare, me ndërprerje automatike sapo Marrëveshja e Tërheqjes të miratohet nga Dhoma e Përbashkët

Vazhdo leximin »

Brexit dhe kaosi i planifikuar për Evropën

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 29 Mars 2019 22 Comments
Brexit dhe kaosi i planifikuar për Evropën

Sot shtëpia e ulët britanike do të votojë mbi marrëveshjen e daljes nga marrëveshja Brexit me BE. Shtrëngimi politik i luftës është natyrisht për skenën, sepse lexuesi besnik e di se që nga fillimi shkruaj se Brexit ishte i destinuar të dështonte. Unë duhet të nuancë se, sepse në të vërtetë Brexit është [...]

Vazhdo leximin »

Nga tani në historinë turke Atatürk shkollat ​​holandeze: sepse BE së shpejti do të inkorporohet nga osmanët

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shkurt 2019 9 Comments
Nga tani në historinë turke Atatürk shkollat ​​holandeze: sepse BE së shpejti do të inkorporohet nga osmanët

Për disa vite unë parashikoj ringjalljen e Perandorisë Osmane. Kohët e fundit kemi parë mesazhe nga Gjermania për një propozim për të zëvendësuar mësimin e anglishtes në shkollat ​​fillore me mësime turke. Sot Telegraaf raporton se mësimi i historisë në Holandë duhet të jetë edhe rreth Atatürkut, themeluesit të Turqisë. E pra, sidomos [...]

Vazhdo leximin »

Donald Tusk "Pyes veten se cili vend i veçantë në ferr duket si për ata që kanë promovuar Brexit"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Shkurt 2019 5 Comments
Donald Tusk "Pyes veten se cili vend i veçantë në ferr duket si për ata që kanë promovuar Brexit"

Në fjalimin e mëposhtëm, Donald Tusk thotë: "Pyes veten se cili vend i veçantë në ferr duket si për ata që kanë promovuar Brexit, pa pasur madje një skicë të një plani për mënyrën se si ta bëjnë këtë" (3: 32 min.). Gjuha Ferme dhe në të gjithë fjalën është në të vërtetë e qartë se [...]

Vazhdo leximin »

Ein People Ein Reich Ein Führer apo vetëm BE?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 24 Janar 2019 3 Comments
Ein People Ein Reich Ein Führer apo vetëm BE?

Himni Evropian është pjesë e simfonisë së nëntë që u kompozua në 1823 nga Ludwig van Beethoven. Zyrtarisht është një pjesë thjesht muzikore instrumentale, por disa përpjekje janë bërë për të vënë fjalë të përshtatshme. Dhe në rastin e himnit evropian, këto fjalë duket se janë konsideruar shumë mirë. Kënga është kryesisht për unitetin, [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër