Etiketa: evropiane

Konfirmimi i përbindëshit të BE-së me të gjitha llojet e problemeve kërkon ushtrinë e vet ndërsa industria e armëve dhe ushtria turke rriten mega

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Qershor 2018 1 Comment
Konfirmimi i përbindëshit të BE-së me të gjitha llojet e problemeve kërkon ushtrinë e vet ndërsa industria e armëve dhe ushtria turke rriten mega

Angela Merkel dhe Emmanuel Macron pajtohen që Evropa duhet të marrë ushtrinë e vet. Me këtë, NATO është de facto duke vdekur pas vdekjes. Ajo ka qenë nuk duke aq i mirë midis Turqisë dhe SHBA, sepse Turqia ka blerë armë S-400 dhe amerikanët me vështirësi të mëdha ende [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër