Etiketa: van

Seducers, DWDD, Kajsa Ollongren dhe fushata promovuese për AIVD dhe 'kontrollin e fakteve'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Shkurt 2019 10 Comments
Seducers, DWDD, Kajsa Ollongren dhe fushata promovuese për AIVD dhe 'kontrollin e fakteve'

De Verleiders, kompania e teatrit të George van Houts, është identifikuar nga unë si një opozitë e kontrolluar në një fazë të hershme. Transmetimi i DWDD të hënën 25 shkurt dha provën bindëse; vetëm shansi që shikuesi mesatar televiziv e kupton këtë është i vogël. Programi në fakt ishte një shembull i shkëlqyer i teknologjisë NLP. Për të kuptuar se duhet të [...]

Vazhdo leximin »

Mashtrimi, i kryer nga një shërbim i madh kombëtar për shëndetin dhe sigurinë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Shkurt 2019 4 Comments
Mashtrimi, i kryer nga një shërbim i madh kombëtar për shëndetin dhe sigurinë?

Në fund të 2018, një praktikant me një kontratë një vjeçare u hodh në një kompani, pasi u ngrit një mosmarrëveshje pune lidhur me ndryshimin e njëanshëm të orarit të punës. Menaxhmenti më pas punësoi dikë (çështje të personelit) për të "detyruar" këtë trajner. Kjo mund të ndodhë vetëm sepse mjeku i kompanisë nuk e bëri punën e tij siç duhet. Një mjek i kompanisë do të rekomandojë një punonjës [...]

Vazhdo leximin »

Tashmë shumë e shkruar për Trumanshowin e 'realitetit' ditor

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Janar 2019 4 Comments
Tashmë shumë e shkruar për Trumanshowin e 'realitetit' ditor

Gjatë një dite të tillë si përkujtimi ndërkombëtar i holokaustit të djeshëm, do të zbuloni përsëri se sa e lehtë mund të manipulohet njerëzimi me një realitet të rremë, thjesht sepse pjesa më e madhe e popullsisë nuk e shqetëson thellësisht historinë dhe për shkak se shumica thjesht beson se qeveritë dhe mediat [...]

Vazhdo leximin »

Komiteti hetimor i 911 fillon padinë kundër qeverisë amerikane

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 nëntor 2018 9 Comments
Komiteti hetimor i 911 fillon padinë kundër qeverisë amerikane

Komiteti i Avokatëve për 911 thotë se ka ngritur një padi kundër qeverisë amerikane. Një njoftim për shtyp në faqen e tij të internetit tregon se ky rast është pranuar dje nga Dojçi (departamenti i drejtësisë, Departamenti amerikan i Drejtësisë). Sigurisht kjo tingëllon me shpresë për të gjithë ata komplotistët që besojnë se 911 ishte një punë brenda, [...]

Vazhdo leximin »

Ka ardhur momenti i së vërtetës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 nëntor 2018 1 Comment
Ka ardhur momenti i së vërtetës

Gjithkush kujton skenën nga filmi i famshëm nga 1999 ku Neo merr dy pilula. Mirë nëse mban mend se çfarë pilule ishte përsëri. Morpheus u tregon Neos se moti blu çon në matricë. Nëse ai merr pilulën e kuqe, ai tregon atë sa thellë është [...]

Vazhdo leximin »

"Qëndroni larg njerëzve negative, ata kanë një problem për çdo zgjidhje" Facebook hype

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2018 7 Comments
"Qëndroni larg njerëzve negative, ata kanë një problem për çdo zgjidhje" Facebook hype

Ju ndoshta keni parë atë në Facebook, atë koment "Qëndroni larg nga njerëzit negativë, ata kanë një problem për çdo zgjidhje" ose diçka të tillë. A është 'negativizmi' stigma e re për të qenë kritike? Mendimi kritik ose mendimi i pavarur gradualisht po etiketohen gjithnjë e më shumë 'negative'. Ju duhet të [...]

Vazhdo leximin »

Shkaku i vdekjes Ruud Lubbers ndoshta eutanazinë pas depresionit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Shkurt 2018 25 Comments
Shkaku i vdekjes Ruud Lubbers ndoshta eutanazinë pas depresionit

Klubi ynë më i mirë Mark Rutte është i tronditur nga vdekja e Ruud Lubbers, kështu që pamë një tjetër film të drejtuar mirë dhe të provuar nga RTL Nieuws. Tani Mark Rutte është gjithmonë i tronditur kur dikush vdes, pra çfarë është e re? Rutte është prepped nga djepi për rolin e tij të vepruar dhe kështu është veprimi i [...]

Vazhdo leximin »

Faqja e internetit nepnieuws-checker.nl do të balancojë monopolin shtetëror në pikëpamjen tuaj botërore

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Dhjetor 2017 7 Comments
Faqja e internetit nepnieuws-checker.nl do të balancojë monopolin shtetëror në pikëpamjen tuaj botërore

Vetëm tani Nepnieuws Checker është nisur nën www.nepnieuws-checker.nl (hidhni një sy); një iniciativë që synon të hetojë përpjekjet e qeverisë holandeze për të luftuar lajmet e rreme dhe për të gjetur nëse mediat kryesore mund të prodhojnë lajme të rreme. Hulumtimi në artikujt e lajmeve aktuale dhe të vendosura në këtë mënyrë mund të sjellë nga guri fund në [...]

Vazhdo leximin »

KOMUNIKIMI Martin Vrijland u largua nga shtrati i tij duke arrestuar ekipin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Shtator 2017 35 Comments
KOMUNIKIMI Martin Vrijland u largua nga shtrati i tij duke arrestuar ekipin

Mesazh nga administratori: "Martin Vrijland u ngrit nga shtrati i tij në mëngjes nga një ekip arrestimi. Sipas avokatit të tij, ai u dërgua në kompleksin e burgut të ri në Zaandam. Arsyeja zyrtare për arrestimin e tij ende nuk dihet dhe avokati i tij thotë se Martin është në izolim të izoluar. Prandaj ai nuk mund të shpallë arsyen për [...]

Vazhdo leximin »

Liria e fjalës, e të folurit dhe e të menduarit mund të zhduket brenda një viti

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2017 19 Comments
Liria e fjalës, e të folurit dhe e të menduarit mund të zhduket brenda një viti

Nëse ju mendoni "Oh, kjo nuk do të shkojë aq shpejt", ju nuk i kushtoni vëmendje. A i shtrëngoni shpatullat dhe mendoni: "Mirë, atëherë mund të thuash pak më pak se çfarë mendon, nuk jam dikush që duhet të japë mendimin tim për gjithçka dhe gjithçka", [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër