Tag: gender neutral

Celine Dion NuNuNu 'linjë të re' transgender ("gjinore neutrale") linjë veshje e fëmijëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Shkurt 2019 6 Comments
Celine Dion NuNuNu 'linjë të re' transgender ("gjinore neutrale") linjë veshje e fëmijëve

Në videon e YouTube më poshtë mund të shihni Celin Dion transgjinor për linjën e saj të re të veshjeve transgjinore për fëmijët me mbishkrimin 'Rendi i Ri'. Nëse e shikoni atë film ju mund të shihni këtu dhe atje disa ndezje drite. Kjo është teknika e përshkruar shkurtimisht në artikullin tim të mëparshëm, në të cilin programimi subliminal është programuar në mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm. [...]

Vazhdo leximin »

Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Dhjetor 2018 26 Comments
Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

Po, fëmijë të dashur të tubave. Normal i ri është tani i parregullt ose duhet të themi se është normal normal i parregullt? 'Në pothuajse 900 shkolla në arsimin e mesëm dhe të mesëm profesional, mësuesit dhe nxënësit veshin të premten e purpurt purpurtë. Ata e bëjnë këtë me rastin e Purple të premten, një ditë e veprimit për barazinë e lezbikeve, homoseksualëve, biseksualëve, transeksualëve dhe interseksual studentët '[...]

Vazhdo leximin »

Rregullat e Gjykatës së Limburgut: koha për regjistrimin e gjinisë së tretë, 'zhytësit gjinorë'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Maj 2018 4 Comments
Rregullat e Gjykatës së Limburgut: koha për regjistrimin e gjinisë së tretë, 'zhytësit gjinorë'

Gjykata në Limburg ka vendosur sot që përmendja "gjinia nuk mund të përcaktohet" mund të vendoset në certifikatën e lindjes në formën e termit "zhytësit gjinorë". Sigurisht, kjo duket një zhvillim i mrekullueshëm për ata (statistikisht paksa shumë të lartë) grup njerëzish në të cilët gjinia në lindje nuk është plotësisht e qartë [...]

Vazhdo leximin »

"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" dhe diskutimin #MeToo

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Janar 2018 9 Comments
"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" dhe diskutimin #MeToo

"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" është një thënie shumë e dëgjuar. Geenstijl shkroi një artikull në 2012 me titullin 'Gratë janë kurvë. Të gjithë '. Në këtë artikull ata iu referuan një studimi të nxjerrë në pah nga kompania e tyre motër, de Telegraaf, nëpërmjet faqes së internetit vrouw.nl. Po, Geenstijl dhe De Telegraaf janë të dyja pjesë e [...]

Vazhdo leximin »

Bojkotimi i HEMA-s për shkak të vendimit të fëmijëve që kanë të bëjnë neutral me gjininë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Shtator 2017 7 Comments
Bojkotimi i HEMA-s për shkak të vendimit të fëmijëve që kanë të bëjnë neutral me gjininë

Sot Nu.nl raportoi se HEMA ka vendosur të marrë të gjitha shenjat seksuale të veshjeve të fëmijëve të saj nga fundi i këtij viti. Nuk ka më 'djalë' ose 'vajzë' në veshjet e fëmijëve të HEMA. Kjo është arsyeja pse mund të jetë koha për të bojkotuar HEMA dhe për ta lënë plotësisht në të majtë! Pse? Sepse ne nuk duhet të duan të shohin me heshtje [...]

Vazhdo leximin »

Propaganda për zhdukjen e regjistrimit gjinor

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 gusht 2017 45 Comments
Propaganda për zhdukjen e regjistrimit gjinor

'M / V'. Burrë apo grua. Dallimi kthehet në kaq shumë vende saqë është vështirë të dukshme. Është në pasaportën tuaj, në kartën tuaj të identitetit, me letra nga qeveria. Edhe kur mbledhni mbeturina të rënda, ndonjëherë duhet të plotësoni nëse jeni një burrë apo një grua. Kjo është e dukshme për shumicën e njerëzve. Një grup i mirë [...]

Vazhdo leximin »

Tualeti "neutral ndaj gjinisë", sepse 'sipas hulumtimit' 4% do të ndihej transgjinor

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Korrik 2016 19 Comments
Tualeti "neutral ndaj gjinisë", sepse 'sipas hulumtimit' 4% do të ndihej transgjinor

Ne jemi në një kohë të çuditshëm arriti ku COC mafia për të marrë njohin njëri-tjetrin, për shkak 4% e popullsisë holandez është lundrues në përzgjedhjen gjinore, tualetet janë të rregulluar. Nos.nl raporton [quote] Philip Tijsma, zëdhënës i COC, beson se kjo duhet të ndryshojë sa më shpejt që të jetë e mundur. "Hulumtimet tregojnë se 4 për qind e [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër