Etiketa: aktorë

Seducers, DWDD, Kajsa Ollongren dhe fushata promovuese për AIVD dhe 'kontrollin e fakteve'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Shkurt 2019 10 Comments
Seducers, DWDD, Kajsa Ollongren dhe fushata promovuese për AIVD dhe 'kontrollin e fakteve'

De Verleiders, kompania e teatrit të George van Houts, është identifikuar nga unë si një opozitë e kontrolluar në një fazë të hershme. Transmetimi i DWDD të hënën 25 shkurt dha provën bindëse; vetëm shansi që shikuesi mesatar televiziv e kupton këtë është i vogël. Programi në fakt ishte një shembull i shkëlqyer i teknologjisë NLP. Për të kuptuar se duhet të [...]

Vazhdo leximin »

Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shkurt 2019 7 Comments
Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

Trazirat rreth nxënësve të rremë në Lënien e Krishtlindjeve Veenendaal më nxitën të shikoj në transmetimin e Nieuwsuur të premten e kaluar 8 Shkurt në diçka krejtësisht të ndryshme nga ç'mund të prisni. Për të filluar, unë kam treguar këtu në këtë faqe interneti se mediat punojnë me skenën e trazirave nga aktorët, [...]

Vazhdo leximin »

Programi televiziv Hufterproof harron të përmendë se edhe ata që janë pasardhës janë gjithashtu aktorë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Janar 2018 12 Comments
Programi televiziv Hufterproof harron të përmendë se edhe ata që janë pasardhës janë gjithashtu aktorë

Programi televiziv Hufterproef duket të tregojë bukur se si pasuesit reagojnë ndaj situatave të caktuara. Kështu ata erdhën javën e kaluar me një artikull që tregoi se si një djalë vodhi një qese nga një ambulancë (shih këtu). Një kalimtar ishte i zemëruar dhe i riu tërhoqi qesen nga duart e tij. Bukur mendojmë [...]

Vazhdo leximin »

A ekziston apo jo 'abuzimi i fëmijëve seksual ritual dhe sakrificat e fëmijëve'?

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 29 gusht 2017 27 Comments
A ekziston apo jo 'abuzimi i fëmijëve seksual ritual dhe sakrificat e fëmijëve'?

Një keqkuptim i vogël duhet të pastrohet. Kur unë them se Ronald Bernard është një aktor i cili përdor teknikat NLP për të bërë të gëzuara Bankën për të bindur njerëzit të bashkohen me një histori që ankesat për teoricienëve konspirative, kjo nuk do të thotë se abuzimi seksual dhe sakrificën rituale të [...]

Vazhdo leximin »

Kaosi politik në Evropë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Qershor 2017 14 Comments
Kaosi politik në Evropë

Rezultati i zgjedhjeve të djeshme britanike nuk është aspak i jashtëzakonshëm. Në të vërtetë mund të thuash se Theresa May bëri shumë punë me përpjekjet për Brexit, por në fund ajo i shpalli këto zgjedhje me idenë e marrjes së një mandati më shumë për një Brexit. Duket si [...]

Vazhdo leximin »

PowNed vënë Poelenburgse vloggersrel në skenë me aktorë, shtesa dhe drejtimin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Tetor 2016 23 Comments
PowNed vënë Poelenburgse vloggersrel në skenë me aktorë, shtesa dhe drejtimin

Trazirat në rrethin Poelenburg të Zaandam rreth Ismail Ilgun janë minimizuar në media. Ismail Ilgun në qoftë se të premten e kaluar si lustrim imazhin e saj nga Matthijs van Nieuwkerk në DWDD, por çështja tani kryesisht është nëse se jo Ismail Ilgun vetëm një aktor. Një lexues i kësaj [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër