Etiketa: homoseksual

Nga Fruta Turke e Rutger Hauer në Gay Pride dhe festivalin Milkshake

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 29 Korrik 2019 5 Comments
Nga Fruta Turke e Rutger Hauer në Gay Pride dhe festivalin Milkshake

Më pyetën dje nëse kisha parë filmat e Rutger Hauer. Sipas autorit, ato ishin filma në histori. Fruta Turke sepse i theu tabutë seksuale dhe filmi tjetër ishte thjesht mirë. Unë kurrë nuk i kam parë të dy filmat, sepse kam një lloj prishjeje natyrore ndaj hipeteve, por sigurisht që di […]

Vazhdo leximin »

Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 gusht 2017 33 Comments
Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

Duket se propaganda LHBTI në të gjitha frontet të gjithë kufijtë. Dje kam bërë një thirrje në Facebook për të shqyrtuar vendet në Holandë 'gaybrapad' futur tashmë. Ajo tregoi se disa nuk kishte edhe se kjo ishte një iniciativë e lëvizjes homoseksual çlirimtare (tani quhet LHBTI). Ajo u gjet gjithashtu se e tillë një [...]

Vazhdo leximin »

Pse Mark Rutte nuk guxon të dalë nga dollapi për natyrën e tij homoseksuale?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 gusht 2016 6 Comments
Pse Mark Rutte nuk guxon të dalë nga dollapi për natyrën e tij homoseksuale?

Ajo që shumë prej tyre me siguri ka qenë duke menduar për vite është: Pse Mark Rutte nuk guxon të dalë nga dollapi për natyrën e tij homoseksuale? Ne jetojmë në një vend dhe kohë në të cilën homoseksualiteti është ngritur në një standard dhe propaganda LGBT fluturon mbi ju. Nuk ka asgjë të keqe me faktin që ju preferoni [...]

Vazhdo leximin »

Qitje e Orlando shkatërroi! I plagosur drejt Pulse klubit të veshur

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Qershor 2016 14 Comments
Qitje e Orlando shkatërroi! I plagosur drejt Pulse klubit të veshur

Të shtënat në Pulsi në homoseksual në Orlando nga Omar Mateen nuk qëndrojnë vetëm, del. 20-vjeçari James Howell do të kishte dashur të sulmonte krenarinë e homoseksualëve në Los Anxhelos. Kjo është një histori që është edhe më pak e besueshme se sa të shtënat në klubin homoseksual Pulse në Orlando, sepse ky i ri do të ishte biseksual [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër