Tag: është

Rutger Bregman bën thirrje për një regjim fashist të KB

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Dhjetor 2019 8 Comments
Rutger Bregman bën thirrje për një regjim fashist të KB

Rutger Bregman, tani shkrimtar me famë botërore, për shkak të fjalimit të tij në Forumin Ekonomik Botëror, bëri disa deklarata të jashtëzakonshme në një intervistë të fundit. Zakonisht kur dikush merr aq shumë vëmendje mediatike, kemi të bëjmë me dikë që shtyn axhendën pas maskës së kritikës simpatike. Ne e shohim që në Greta Thunberg, shohim se […]

Vazhdo leximin »

Kur do të paguajnë taksat e SHBA për të gjitha ato bomba që hedhin?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shtator 2019 2 Comments
Kur do të paguajnë taksat e SHBA për të gjitha ato bomba që hedhin?

Tooshtë shumë e trishtueshme për fjalët për të parë se si SH.B.A. vazhdon t'i shpërndaj bomba me pandëshkim ndërsa popullata botërore është e ngarkuar me taksa të larta nën argumentin e rremë të "ngrohjes globale si rezultat i shumë CO2 në atmosferë". Këtë mëngjes telegraaf tregon me krenari se si forca e kombinuar e Detyrës së Kombinuar të Kombinuar […]

Vazhdo leximin »

'Terrori është një mantra e qëndrimit larg' nga AIVD

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 nëntor 2018 9 Comments
'Terrori është një mantra e qëndrimit larg' nga AIVD

Terrori është një tërheqje, sepse Al-Qaida po rritet përsëri sipas AIVD në Telegraaf. Tani që IS është pothuajse e mundur, ne duhet të ringjallim kërcënimin Al-Qaida. Ne kemi nevojë për një frikë të qëndrueshme nga terrori. Përndryshe të gjitha portat në Schiphol mund të hiqen sërish dhe të gjitha ligjet që shkelin privatësinë duhet të rikthehen prapa [...]

Vazhdo leximin »

Djemtë tanë kanë penguar një sulm të madh! Mirë se ka polici!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Shtator 2018 22 Comments
Djemtë tanë kanë penguar një sulm të madh! Mirë se ka polici!

Çfarë kemi një forcë fantastike policore në Holandë tani që ata kanë penguar një sulm të madh terrorist nga xhihadistët që kërcënojnë jetën! A ka ndihmuar të gjitha këto? të gjitha masat e marra gjatë viteve të fundit për të parandaluar sulme të tilla të tmerrshme! A e imagjinoni se çfarë do të kishte ndodhur nëse policia nuk do të kishte të gjitha mjetet [...]

Vazhdo leximin »

Faqja e Facebook-ut Martin Vrijland u hoq për censurë dhe spiunazh

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Mars 2018 2 Comments
Faqja e Facebook-ut Martin Vrijland u hoq për censurë dhe spiunazh

Faqja e Facebook-ut e Martin Vrijland-it sapo është marrë në linjë me mua. Shpallja me sa duket shkaktoi trazirat e nevojshme dhe mendohej se kjo ishte një shaka. Unë gjithashtu u paralajmërova se ky veprim mund të më çojë në më pak lexues dhe unë jam shumë i vetëdijshëm për këtë, por [...]

Vazhdo leximin »

Sulmi me armë kimike - flamuri i rremë në bërjen në Sirinë Lindore Ghouta?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Shkurt 2018 7 Comments
Sulmi me armë kimike - flamuri i rremë në bërjen në Sirinë Lindore Ghouta?

Është e mrekullueshme se si po vazhdon lufta në Siri. Është shumë e ngjashme me konfliktin në Jugosllavi nga vitet 90 duke kuptuar se është në një rajon paksa më të ndjeshëm dhe prandaj ka më shumë parti në këtë rast. Për më tepër, partitë si Rusia, Turqia dhe Irani janë ekonomike dhe [...]

Vazhdo leximin »

Sulmi i Mançesterit, baza e të dhënave e ADN-së, Donald Trump, Turqi, hartë drejt NWO

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Maj 2017 43 Comments
Sulmi i Mançesterit, baza e të dhënave e ADN-së, Donald Trump, Turqi, hartë drejt NWO

Sot është një ditë e tillë sa kaq shumë, në të cilën është pothuajse e pamundur të vazhdojmë dhe është praktikisht e pamundur të përmendim të gjitha mesazhet manipuluese në media. Unë sfidoj lexuesin të shikojë lajmet gjithnjë e më shumë me një sy të trajnuar dhe kritik. Mëso fundin e dyfishtë në raportimin e rrymës kryesore [...]

Vazhdo leximin »

Turqia po e vë NATO-n nën presion në përdorimin e aeroportit Incirlik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Janar 2017 27 Comments
Turqia po e vë NATO-n nën presion në përdorimin e aeroportit Incirlik

Turqia po fillon të shtojë presion mbi partnerët perëndimorë brenda koalicionit të NATO-s. Ministri turk i Mbrojtjes Fikri Isik, do të kanë treguar të mërkurën se ka ngrit pyetje në lidhje me përdorimin e aeroportit Incirlik tani vendet e koalicionit dhe Shtetet e Bashkuara, Turqia nuk e mbështet në luftën kundër IS (ISIS / Daesh) në veri të Sirisë. Turqia tani pretendon [...]

Vazhdo leximin »

IS humbja e terrenit në Siri dhe Irak është një pararendës për më shumë terror në Evropë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Tetor 2016 7 Comments
IS humbja e terrenit në Siri dhe Irak është një pararendës për më shumë terror në Evropë?

Lufta në Siri për Aleppo dhe në Irakun verior rreth Mosulit shkakton IS të humbasë terren. Kushdo që financon dhe mbështet cilën parti është pothuajse e pamundur të ndiqet, por kjo gjithashtu duket pikërisht qëllimi. Videoja më poshtë duket të japë një pamje të mirë të tanishme të betejës, por një herë [...]

Vazhdo leximin »

Turqia: Perëndimi ka krijuar ISIS për të zezë Islamin

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Shtator 2016 2 Comments
Turqia: Perëndimi ka krijuar ISIS për të zezë Islamin

"Projekti ndërkombëtar i grupit terrorist Daesh (IS) është krijuar në mënyrë që njerëzit të urrejnë islamin dhe muslimanët. Forcat e pista dhe të errëta që themeluan grupin terrorist, si nëpërmjet Daesh arritur qëllimet e tyre politike në Lindjen e Mesme. "që la ministri turk i drejtësisë në Bekir Bozdag, më parë nëpërmjet Twitter në njëzet raportet tha Turksemedia.nl . [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër