Etiketa: LHBTI

Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 gusht 2019 22 Comments
Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

Në artikullin tim të mëparshëm sqarova se nga vjen ylberi si simbol. Shkurt, ylberi ishte fillimisht një simbol i tokës së re pas përmbytjes. Zoti tregoi një ylber që nuk ishte parë kurrë më parë në qiell si një shenjë për njeriun. Dhe Zoti tha: Kjo është shenja e besëlidhjes që [...]

Vazhdo leximin »

Nga Fruta Turke e Rutger Hauer në Gay Pride dhe festivalin Milkshake

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 29 Korrik 2019 5 Comments
Nga Fruta Turke e Rutger Hauer në Gay Pride dhe festivalin Milkshake

Më pyetën dje nëse kisha parë filmat e Rutger Hauer. Sipas autorit, ato ishin filma në histori. Fruta Turke sepse i theu tabutë seksuale dhe filmi tjetër ishte thjesht mirë. Unë kurrë nuk i kam parë të dy filmat, sepse kam një lloj prishjeje natyrore ndaj hipeteve, por sigurisht që di […]

Vazhdo leximin »

Duncan nuk është në gjendje të këndojë dhe ka kaluar Konkursin e Këngës në Eurovizion (propaganda LGBTI)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 10 Comments
Duncan nuk është në gjendje të këndojë dhe ka kaluar Konkursin e Këngës në Eurovizion (propaganda LGBTI)

Na vjen keq, por unë me të vërtetë nuk mund të kuptoj hype rreth fitimit të karakterit ata e quajnë Duncan. Unë vetëm shtova këngën për të parë se çfarë është kaq e madhe për këtë Duncan. Pastaj mediat ende mund të hype atë djalë, por mendimi im është se [...]

Vazhdo leximin »

Propaganda për zhdukjen e regjistrimit gjinor

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 gusht 2017 45 Comments
Propaganda për zhdukjen e regjistrimit gjinor

'M / V'. Burrë apo grua. Dallimi kthehet në kaq shumë vende saqë është vështirë të dukshme. Është në pasaportën tuaj, në kartën tuaj të identitetit, me letra nga qeveria. Edhe kur mbledhni mbeturina të rënda, ndonjëherë duhet të plotësoni nëse jeni një burrë apo një grua. Kjo është e dukshme për shumicën e njerëzve. Një grup i mirë [...]

Vazhdo leximin »

Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 gusht 2017 33 Comments
Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

Duket se propaganda LHBTI në të gjitha frontet të gjithë kufijtë. Dje kam bërë një thirrje në Facebook për të shqyrtuar vendet në Holandë 'gaybrapad' futur tashmë. Ajo tregoi se disa nuk kishte edhe se kjo ishte një iniciativë e lëvizjes homoseksual çlirimtare (tani quhet LHBTI). Ajo u gjet gjithashtu se e tillë një [...]

Vazhdo leximin »

Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Korrik 2017 17 Comments
Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

Martin Vrijland është akuzuar për gjithçka në internet, duke përfshirë atë që ai do të ishte homofob. Epo, kjo është peni juaj më i pastër, sepse unë mund ta gjej shumë mirë me njerëzit me joshje të ndryshme. Unë nuk jam homofob, por gazeta homoseksuale. Në fund të fundit, nuk ka më ndonjë çështje të pranimit apo emancipimit të homoseksualëve. Ne mund të [...]

Vazhdo leximin »

LGBTQ propaganda në vrouw.nl? Historia: Vajza e Sue është neutral ndaj gjinisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Mars 2017 16 Comments
LGBTQ propaganda në vrouw.nl? Historia: Vajza e Sue është neutral ndaj gjinisë

Që prej disa vitesh, propaganda e LGBTQ-së nuk mund të digjet nga mediat. Djemtë që ndihen si vajza; vajzat që ndihen të rinj; fëmijët që marrin kurë hormon dhe kanë ndërtuar vetë; ajo është bërë gjëja më normale në botë. Dhe sigurisht që kemi ngritjen e tualetit neutral ndaj gjinisë. [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër