Etiketë: dantella

Kompania e Elon Musk, dantella neural e Neuralink do të vijë direkt nga DARPA (ashtu si interneti dhe smartphones)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Mars 2018 9 Comments
Kompania e Elon Musk, dantella neural e Neuralink do të vijë direkt nga DARPA (ashtu si interneti dhe smartphones)

Dr. Justin Sanchez, drejtor i Zyrës së Teknologjive Biologjike të DARPA-s, e pranon hapur në prezantimin e mëposhtëm. Të gjitha teknologjitë që menduam se u konceptuan nga sipërmarrësit e Dreams amerikan vijnë direkt nga laboratori i kompleksit ushtarak indutrial; Laboratori i zhvillimit të Pentagonit DARPA. Dhe sigurisht, DARPA me sa duket vetëm dëshiron të ndihmojë njerëzimin, në mënyrë që të plagosurit [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër