Tag: matricë

Ka ardhur momenti i së vërtetës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 nëntor 2018 1 Comment
Ka ardhur momenti i së vërtetës

Gjithkush kujton skenën nga filmi i famshëm nga 1999 ku Neo merr dy pilula. Mirë nëse mban mend se çfarë pilule ishte përsëri. Morpheus u tregon Neos se moti blu çon në matricë. Nëse ai merr pilulën e kuqe, ai tregon atë sa thellë është [...]

Vazhdo leximin »

Pse të gjithë thonë se njerëzimi duhet 'të zgjohet'? Cili është efekti?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Qershor 2018 22 Comments
Pse të gjithë thonë se njerëzimi duhet 'të zgjohet'? Cili është efekti?

Unë gjithashtu e quajti atë shumë "zgjoheni"! Dhe sigurisht që është e rëndësishme të bëheni të vetëdijshëm për situatën në të cilën jeni. Nëse brenda media alternative (e cila sipas mendimit tim është që të 99% e kontrolluar) quhet ne duhet të zgjoheni, është megjithatë shpesh është referuar si të qenë [...]

Vazhdo leximin »

Matrica e rimishërimit dhe dija e pashembullt: vetëm për personin me të vërtetë të zgjuar (njohuri gjuhësore dhe anglishtja e nevojshme)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Maj 2018 8 Comments
Matrica e rimishërimit dhe dija e pashembullt: vetëm për personin me të vërtetë të zgjuar (njohuri gjuhësore dhe anglishtja e nevojshme)

Ky dokumentar, në tërësinë e tij rreth orëve 8, në të vërtetë përmbledh çdo gjë që unë kam qenë duke shkruar për vite me rradhë. Unë u theksova në reagimet nëpërmjet një lexuesi dhe u habita shumë nga përmbledhja e plotë e asaj që unë vetë kam provuar të bëj të qartë në artikujt e mi. Dokumentari [...]

Vazhdo leximin »

Ndërveprimi midis njeriut dhe origjinës së tij

paraqitur në INSULIME TË RI by në 12 Qershor 2015 19 Comments
Ndërveprimi midis njeriut dhe origjinës së tij

Edhe pse njerëzit në bazë të shpjegimit tim të fizikës kuantike dhe "Experiment dyfishtë çarë" (shih këtu), përfundimi mund të jetë se unë kam një pamje determinist të jetës, ku çdo gjë është vetëm një projeksion dhe se njeriu është vetëm në gjendje të marrë "realitet" si për të projektuar një lloj holografik, është një [...]

Vazhdo leximin »

Si ju shkëputeni nga matrica dhe ende mbijetoni brenda saj?

paraqitur në INSULIME TË RI by në 16 Prill 2015 4 Comments
Si ju shkëputeni nga matrica dhe ende mbijetoni brenda saj?

Në shtator 2014 kam marrë - të aanleidling nga artikujt e mi në matricën - disa herë pyetjen që lexon në thelb: "Si mund të heq veten nga matrica dhe unë ende mund të mbijetojnë në matricën" Për shembull, ka pasur dikush tjetër Pyetja e kërkuar [quote] Unë kam qenë i interesuar për disa kohë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër