Tag: tipare

A do të ketë një luftë midis SHBA dhe Iranit shumë shpejt tani?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shtator 2019 2 Comments
A do të ketë një luftë midis SHBA dhe Iranit shumë shpejt tani?

Ditët e fundit kemi parë një sulm shumë të madh në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. SH.B.A. menjëherë shënoi gishtin drejt Iranit dhe Trump cicëroi se SH.B.A. ishte 'e mbyllur dhe e ngarkuar'. Në ndërkohë, megjithatë, duket gjithnjë e më shumë se nuk është Irani, por rebelët Houthi nga Jemeni janë fajtorët. Për shkak të kësaj […]

Vazhdo leximin »

Ish-ylli i Disney Channel thotë se është abuzuar nga pedofilët e Hollivudit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Shtator 2019 0 Comments
Ish-ylli i Disney Channel thotë se është abuzuar nga pedofilët e Hollivudit

Ish-ylli i Disney Channel, Ricky Garcia është bërë ylli më i ri i fëmijëve që fryu bilbilin e epidemisë së pedofilisë së Hollivudit. Ai akuzon ish-menaxherin e tij se e kishte abuzuar seksualisht me vite dhe se lejoi pedofilë të tjerë të Hollivudit ta përdorin atë si një "lodër seksi". Garcia pretendoi se abuzimi i Joby Harte ndaj Hot Rock Media filloi kur […]

Vazhdo leximin »

Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Shtator 2019 3 Comments
Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

De Telegraaf ka ndryshuar emrin e saj për artikujt e paguar nga 'ekstra' në 'premium'. Nëse doni të lexoni atë lajm të prodhuar vetë, së pari duhet të bëheni anëtar i asaj gazete që gjithashtu shkroi në favor të okupatorit në '40 /' 45. Tani e dimë që ANP është në duart e miliarderit John de Mol dhe […]

Vazhdo leximin »

NOS dhe RTL i kushtojnë vëmendje të plotë ithtarëve për të maskuar prodhimet e tyre të thella

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Shtator 2019 11 Comments
NOS dhe RTL i kushtojnë vëmendje të plotë ithtarëve për të maskuar prodhimet e tyre të thella

Ditët e fundit, RTL dhe NOS doli t'i kushtojnë vëmendje të plotë fenomenit të thellimeve. Ne shohim të njëjtin fenomen këtu si me temën e 'lajmeve të rreme'. Prodhuesit më të mëdhenj të lajmeve të rreme dhe përdoruesit më të mëdhenj të teknologjisë së thellë do të largojnë vëmendjen nga vetvetja duke thënë se organizatat kriminale, terroristët ose Rusia janë ato […]

Vazhdo leximin »

A mundet Boris Johnson (paraardhësit otomanë) të iniciojë kaosin në Evropë që do të ngrejë Perandorinë Osmane?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2019 10 Comments
A mundet Boris Johnson (paraardhësit otomanë) të iniciojë kaosin në Evropë që do të ngrejë Perandorinë Osmane?

Mendova se ishte shaka kur një lexues postoi përgjigjen e mëposhtme: "Ai është një turk". Për habinë time të madhe, pasoi një copë Wikipedia e cila vërtet tregoi se Boris Johnson në të vërtetë ka paraardhësit otomanë. Jo vetëm paraardhësit otomanë; ne mund të flasim qartë për paraardhësit me një karrierë politike. Johnson po vjen […]

Vazhdo leximin »

Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2019 10 Comments
Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar

Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar. Ata që kanë ndjekur këtë faqe për ca kohë kanë qenë në gjendje ta lexojnë pa pushim, por le ta përmbledhim përsëri. Nëse shihni se çdo politikan është thjesht një aktor që i shërben rëndësisë së axhendës së globalizmit dhe punon fshehurazi për aristokracinë, atëherë […]

Vazhdo leximin »

A je edhe ti budalla?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2019 7 Comments
A je edhe ti budalla?

A je edhe ti budalla? Po ti? Rreth faktit të thjeshtë që pothuajse të gjithë rreth jush ende besojnë se politika është çështje e besueshme. Njerëzit me të vërtetë mendojnë seriozisht se demokracia ekziston. Epo mund të mendoni: «Epo, besoj edhe unë. Mund të mos shkojë gjithmonë ashtu siç duhet […]

Vazhdo leximin »

KUJDES: pilula e rinovimit është një fakt! 80 Një burrë vjeçar gëlltitet për herë të parë pas provës mbi kafshët

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 29 gusht 2019 1 Comment
KUJDES: pilula e rinovimit është një fakt! 80 Një burrë vjeçar gëlltitet për herë të parë pas provës mbi kafshët

David Sinclair është profesor në departamentin e gjenetikës, Instituti Blavatnik dhe bashkëdrejtor i Qendrës Paul F. Glenn për Mekanizmat Biologjikë të Plakjes në Shkollën Mjekësore Harvard. Në prezantimin më poshtë, ai shpjegon se si procesi i plakjes së trupit të njeriut ka të bëjë kryesisht me humbjen e informacionit; i ngjashëm me […]

Vazhdo leximin »

Yolanthe Cabau dhe ADN e serisë së policisë, një prodhim i bukur John de Mol (ashtu si lajmet e ANP)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 gusht 2019 3 Comments
Yolanthe Cabau dhe ADN e serisë së policisë, një prodhim i bukur John de Mol (ashtu si lajmet e ANP)

Pyetja më shqetëson për një kohë: A është John de Mol scammer më i madh në Hollandë? John de Mol është pronar i ANP, Zyra e Përgjithshme Hollandeze e Shtypit dhe gjithashtu e Rrjetit Talpa, që ju bën të pyesni veten nëse ai nuk mund të përdorë të njëjtat mjete për prodhimin e lajmeve të rreme si […]

Vazhdo leximin »

Farë është e vërtetë për sulmin me vdekje si rezultat i një pedofili në Assen?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 gusht 2019 5 Comments
Farë është e vërtetë për sulmin me vdekje si rezultat i një pedofili në Assen?

Ishte një histori shumë e jashtëzakonshme në media të Shtunën e kaluar. Dhe veçanërisht kur shikoj përsëri në këtë intervistë me kryetarin Marco Out në faqen e internetit të NOS, shfaqet përsëri një ndjenjë e fortë e aktit. Një pedofil që rrihet nga burra 5; i cili në të vërtetë e vrau […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër