Tag: tipare

Zjarri i Notre Dame: një test me një gazi të gaztë 5 për minuta në 300 year old quail (dry) rreze

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Prill 2019 6 Comments
Zjarri i Notre Dame: një test me një gazi të gaztë 5 për minuta në 300 year old quail (dry) rreze

Ndërsa zjarri i Notre Dame tronditi gjithë botën pa rënien e ndonjë viktime njerëzore, pyetja e madhe është ende se pse ky çati mund të digjet. A ishte për shkak të punës; ishte për shkak se trarët e dushkut kapën zjarr si pasojë e një furrë me të cilin u zëvendësua çatia e çatisë ose [...]

Vazhdo leximin »

Evert Jan Poorterman dhe superioritetin e tij dhe 'njohuri' për Nibiru dhe Annunaki

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Prill 2019 4 Comments
Evert Jan Poorterman dhe superioritetin e tij dhe 'njohuri' për Nibiru dhe Annunaki

Dje kam përshëndetur Evert Jan Poorterman për tregimet e tij të mrekullueshme të Pashkëve në faqen e internetit të Niburu.co. Mendoj se ato duken shumë të këndshme, por në aspektin e përmbajtjes pyes veten nëse barra e tij e provës ka ndonjë kuptim. Evert Jan shpall një përzierje besimi dhe besimi UFO në planetin Niburu dhe Annunaki. Unë [...]

Vazhdo leximin »

Kur qeveritë fillojnë mediat sociale ose internetin në rast të sulmeve (si ato në Sri Lanka), ju në fakt tashmë e dini mjaftueshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Prill 2019 8 Comments
Kur qeveritë fillojnë mediat sociale ose internetin në rast të sulmeve (si ato në Sri Lanka), ju në fakt tashmë e dini mjaftueshëm

Sulmi i djeshëm në Sri Lanka përsëri pati një ndikim të madh. Qindra të vdekur dhe shumë të plagosur dhe një sulm me bombarduesit vetëvrasës në vende të shumta, ju njoftojnë mediat. Sa mbresëlënëse është kjo? Pra mbresëlënëse që qeveria e Sri Lankës menjëherë duhej të shkatërronte meda sociale për "të parandaluar përhapjen e lajmeve të rreme". Por që [...]

Vazhdo leximin »

Vetëm një mendim për shkakun e zjarrit Notre-Dame

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Prill 2019 16 Comments
Vetëm një mendim për shkakun e zjarrit Notre-Dame

Ne nuk do të spekulonim më mirë, por nëse studiojmë imazhet, zjarri në Notre Dame duket shumë si një zjarr i kontrolluar mirë. Ju mund të thoni se është shumë i përshtatshëm që Macron të jetë në gjendje të veprojë si udhëheqës i madh, si zjarri i Reichstag në Berlin nga 1933 Adolf Hitler gjithashtu shumë mirë [...]

Vazhdo leximin »

Organet e shtypura nga ADN-ja e trupit janë një fakt: shih këtu zemrën e parë të shtypur 3D

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 17 Prill 2019 2 Comments
Organet e shtypura nga ADN-ja e trupit janë një fakt: shih këtu zemrën e parë të shtypur 3D

Jo, nuk është një lajm i rremë, shkenca është aq sa parashikohet rregullisht këtu në këtë faqe interneti. Zemra e parë e shtypur 3D është një fakt. Shkencëtarët nga Izraeli kanë arritur të shtypin një zemër nga ADN-ja e tyre. Zemra e treguar në videon më poshtë mund të jetë atëherë ajo e madhësisë së një [...]

Vazhdo leximin »

Çrregullimi i zjarrit Notre-Dame për zjarr në Xhaminë e Al-Aksa Jerusalem (i cili duhet të bëjë rrugën për tempullin)?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Prill 2019 38 Comments
Çrregullimi i zjarrit Notre-Dame për zjarr në Xhaminë e Al-Aksa Jerusalem (i cili duhet të bëjë rrugën për tempullin)?

Zjarri i madh në Notre Dame në Paris mban disponimi të zënë. Në të njëjtën kohë, nëse mesazhi është i saktë, një zjarr tjetër po ndodh, domethënë në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Mesazhi vjen nga faqja e Newsweek.com dhe duket autentik, aq sa mund të kontrollohet. Thjesht klikoni në linkun. [...]

Vazhdo leximin »

"Mësuesi i shkollës së mesme të infektuar me fruthin" gjithnjë e më shumë shtyjnë drejt vaksinimeve të detyrueshme

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Prill 2019 7 Comments
"Mësuesi i shkollës së mesme të infektuar me fruthin" gjithnjë e më shumë shtyjnë drejt vaksinimeve të detyrueshme

Në të kaluarën sapo keni pasur fruthin dhe sëmundje të tjera me emra qesharakë, kështu që keni pasur një ditë të këndshme nga shkolla dhe shkuat në shtëpinë e nënës për t'u sëmurur. Në ditët e sotme shiringa duhet të futet dhe secili i jepet virusit paraprakisht për të ndërtuar rezistencë. Atëherë pse papritur mbijetoni, ndërsa [...]

Vazhdo leximin »

Cilat janë sinjalet nga të cilat mund të konkludoni se Julian Assange Wikileaks është një PsyOp?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Prill 2019 21 Comments
Cilat janë sinjalet nga të cilat mund të konkludoni se Julian Assange Wikileaks është një PsyOp?

Cilat janë sinjalet nga të cilat mund të arrini në përfundimin se Julian Assange Wikileaks është një PsyOp (operacion psikologjik)? Ju në fakt mund ta bëni atë nga pothuajse çdo gjë. Për të filluar, Wikileaks ka marrë të gjithë vëmendjen e medias. Fakti që mediat e promovuan atë në këtë mënyrë e kanë vënë Wikileaks në hartë. Ju dhe unë thjesht nuk do të [...]

Vazhdo leximin »

Suksesi përsëri: ndryshimi i regjimit në kontinentin afrikan, këtë herë një grusht shteti në Sudan (toka nën Egjipt)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Prill 2019 6 Comments
Suksesi përsëri: ndryshimi i regjimit në kontinentin afrikan, këtë herë një grusht shteti në Sudan (toka nën Egjipt)

Natyrisht, Amerika nuk ka të bëjë fare me të zyrtarisht, sepse duket se ka filluar me një protestë autentike nga popullata. Megjithatë, Sudani ishte në listën e zezë të SHBA kur ishte fjala për "sponsorët shtetërorë të terrorizmit" së bashku me Sirinë dhe Iranin. Sot ushtria duket se po merr anën e popullsisë pas [...]

Vazhdo leximin »

A mund të ndjekësh edhe Martin Vrijland në Instagram?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Prill 2019 3 Comments
A mund të ndjekësh edhe Martin Vrijland në Instagram?

A mund të ndjekësh edhe Martin Vrijland në Instagram? Unë jam në fakt një kundërshtar i rrënjosur i mediave sociale, por në ndërkohë përdor internetin dhe mediat sociale për të arritur tek njerëzit. Kjo vlen edhe për Twitter dhe Facebook. Të dy kanalet po cenzurohen gjithnjë e më shumë. Megjithatë, ajo që është edhe më e habitshme është se njerëzit nuk janë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër