Tag: mosha e re

Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

paraqitur në SIMULIMI by në 2 Tetor 2018 4 Comments
Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

Edhe pse Elon Musk duket se është tërhequr pak dhe sipas mendimit tim raportet e tilla kanë për qëllim kryesisht për të rritur më shumë miliarda nëpërmjet tregtimit të brendshëm, pozicioni i tij si një shtytës i teknologjisë DARPA është ende i pavlerë i rëndësishëm. Jo vetëm që do të tregojë tregun Musk në ndërfaqen e trurit komerciale, nëpërmjet [...]

Vazhdo leximin »

Epoka e Ujëderrit, Epoka e Re dhe Rendi i Ri Botëror

paraqitur në FILOZOFIK by në 29 Dhjetor 2016 19 Comments
Epoka e Ujëderrit, Epoka e Re dhe Rendi i Ri Botëror

Madam Helena Petrovna Blavatsky është në të vërtetë themeluesi i lëvizjes New Age i cili do të bashkohen të gjitha fetë dhe krijimin e qeverisë botërore 1 është një proces i dëshirueshëm. Ajo udhëtoi në të gjithë botën për të studiuar të gjitha fetë. Ky fakt në vetvete duhet të jetë një shenjë se kjo zonjë erdhi nga qarqe të mirë-për-bërë, sepse [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër