Etiketa: Muslim

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Ne kemi një tjetër: një holandez i konvertuar në Islam, politikan PVV (AIVD-er) Joram van Klaveren

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shkurt 2019 4 Comments
Ne kemi një tjetër: një holandez i konvertuar në Islam, politikan PVV (AIVD-er) Joram van Klaveren

Në listën e vendasve të bardhë të konvertuar në Islam që paraqiten në politikë ose në media, mund të shtojmë edhe një yll të ri (AIVD të stërvitur): Joram van Klaveren. Është një PVV-njeri i vjetër që do të donte të shkruante një libër (për shkak se politikanët kishin kohë) se sa e rrezikshme ishte Islami. [...]

Vazhdo leximin »

Çfarë është e vërtetë për vetëvrasjen e anëtarit të këshillit PVV Willie Dille në Hagë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 gusht 2018 3 Comments
Çfarë është e vërtetë për vetëvrasjen e anëtarit të këshillit PVV Willie Dille në Hagë?

Pra kontrolluara faqe opozita GeenStijl do të zgjasë një video të PVV këshilltar Willie Dille në të cilën ajo pretendon se ish-Komisioni PVVer Arnoud van Doorn do të duhet ta përdhunonte. Një grup marokasësh do ta kishin përdhunuar vitin e saj të fundit. Dhe pastaj ajo do të kishte bërë vetëvrasje sot. Për të filluar, Arnoud van Doorn ishte [...]

Vazhdo leximin »

Imazhet e Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) dhe garën e kartonave të Geert Wilders

Imazhet e Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) dhe garën e kartonave të Geert Wilders

Ai goditi mua në të përfshijë fjalime nga Shejh Imran Huseinit, unë si për të dëgjuar për analizën e tij të historisë dhe aktuale të ngjarjeve në lidhje me profecitë islamike që myslimanët pothuajse asnjëherë nuk përmendet emri i profetit Muhamed, dhe në qoftë se ata e bëjnë atë ata shtojnë një fjali të tërë për të. [...]

Vazhdo leximin »

Ç'është e vërteta për fëmijët duartrokitje të myslimanëve të Amsterdamit pas terrorizmit të Brukselit?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Mars 2016 13 Comments
Ç'është e vërteta për fëmijët duartrokitje të myslimanëve të Amsterdamit pas terrorizmit të Brukselit?

Në transmetimin e DWDD 22 mars, dita e terrorit në një stacion metroje dhe aeroportin Zaventem në Bruksel, ishte tabela mysafir Fidan Ekiz Matthijs van Nieuwkerk, bëri një koment në lidhje me cicërimë e një mësuesi. Çfarë po kthehet tani? Mesazhi nuk ka të bëjë me fëmijët muslimanë në një klasë të Ivar Mol [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër